Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7389
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wakacyjny poślizg ministerstwa

Niedziela, 8 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 8 lipca 2007, 13:06
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Wakacyjny poślizg ministerstwa
Fot. Archiwum
Rodzice ubogich uczniów mogą nie dostać wsparcia przy zakupie podręczników i mundurków.

Wszystko przez opieszałość urzędników Ministerstwa Edukacji, którzy zbyt późno przygotowali stosowne rozporządzenie. Dokumenty do szkół docierają, kiedy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie są na wakacjach.

Sprawa dotyczy wielu rodzin w Jeleniej Górze, które co roku taką pomoc dostają, oraz nieznanej liczby tych, którym owo wsparcie może przysługiwać.
Dotacje należą się najuboższym, w których rodzinach dochód na osobę nie
przekracza netto 351 zł. Z reguły to od 70 do 170 złotych wsparcia. W tym roku suma się zwiększy, bo rodzice będą musieli kupić dzieciom mundurek.
MEN przewidziało jego refundację dla ubogich: około 50 złotych. Pieniądze miały być rozdzielane już w lipcu.

Żeby je uzyskać, rodzic musi złożyć w szkole wniosek oraz zaświadczenie o zarobkach lub dokumenty z opieki społecznej. Termin mija w najbliższych dniach a szkoły pozostają bezradne.
– Nie mamy kontaktu ze wszystkimi rodzicami dzieci, którym takie wsparcie się należy. Musimy wszystkich zawiadomić o tym, bo później będą pretensje, że ludzie nic nie wiedzieli i pieniądze przepadły – usłyszeliśmy w jednej z jeleniogórskich podstawówek.

Jeśli zawiadomienie dotrze do rodziców za późno, wsparcia z ministerstwa nie dostaną. Pedagodzy się denerwują. – Był przecież czas na wysłanie tego nawet w maju, a nie pod koniec roku szkolnego. W ministerstwie szybko wprowadza się nowości, ale nikt nie myśli nad ich wdrożeniem w terenie – mówią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group