Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3870
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wakacyjne wycieczki po KPN

Niedziela, 24 lipca 2011, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: Angela
Dzieci i osoby dorosłe, które podczas wakacji chciałyby zwiedzić Karkonoski Park Narodowy mogą teraz skorzystać z niezwykłej atrakcji, jaką przygotowali dla nich pracownicy KPN – ze wspólnych wypraw urozmaiconych informacjami o ochronie przyrody, roślinach i zwierzętach, jakie można znaleźć w parku.

W okresie urlopowym Karkonoski Park Narodowy proponuje wszystkim zainteresowanym cykl wycieczek po terenie parku, w których prowadzącymi będą jego pracownicy.

- Przewidziano wycieczki dla dzieci i dla dorosłych. Zwykle będą to niezbyt długie wyprawy, a w ich trakcie będzie można zapoznać się rozmaitymi aspektami przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego, sposobami jej ochrony i współczesnymi problemami Parku, powstającymi na styku z rozwijającą się wokół cywilizacją. Wszyscy uczestnicy będą mogli nauczyć się rozpoznawania roślin i zwierząt żyjących w parku. Gorąco zapraszamy i życzymy wyśmienitej pogody na szlaku – piszą organizatorzy.

Wycieczka pod hasłem „Przyroda wokół nas” planowana jest na najbliższy wtorek (26 lipca). Wycieczkowicze wyruszą w samo południe z Jagniątkowa - Szkółka KPN (ul. Myśliwska), powędrują w okolicach Jagniątkowa i około 15.30 wrócą na miejsce, z którego wyruszyli.

Dwie eskapady zaplanowano też na przyszłą środę. Na pierwszą z nich „Siedliska zwierząt”, która rozpocznie się o
godz. 8.00 w Jagniatkowie, organizatorzy zalecają zabrać lornetkę, turystyczne obuwie, odzież przeciwdeszczową, podręczną apteczkę i dobry humor. Wyprawa potrwa około pięciu godzin i zakończy się Rozdrożu ponad Śmielcem. Druga, sześciogodzinna wyprawa, zatytułowana „Mała Arktyka w Górach Olbrzymich” rozpocznie się w Domku Myśliwskim, będzie biegła przez Kocioł Małego Stawu, Spaloną Strażnicą, Śląski Dom, Śnieżkę do Śląskiego Domu w Karpaczu.

Więcej informacji na temat tras i wypraw można znaleźć na stronie internetowej KPN www.kpnmab.pl/pl/news/uwaga-wakacyjne-wycieczki-po-parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group