Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2052
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wakacje pod Śnieżką

Wtorek, 5 lipca 2011, 9:50
Aktualizacja: 13:36
Autor: Małgorzata Kolesińska
Karpacz: Wakacje pod Śnieżką
Fot. Małgorzata Kolesińska
Wycieczki w niezwykłe miejsca, gry, zabawy i spotkania z ciekawymi ludźmi – to tylko kilka z atrakcji jakie czekają na najmłodszych podczas półkolonii zorganizowanych w Karpaczu. Takie wyjątkowe zajęcia zorganizowała m.in. szkoła podstawowa wraz z urzędem miasta.

Półkolonie w Karpaczu organizowane są od wielu lat. W tym roku jednak wyjątkowo dopisała frekwencja dzieci, które uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez Szkołę Podstawową i Urząd Miasta w Karpaczu. Z 65 dzieci stworzono cztery grupy.

- W tym roku Krystian będzie uczestniczył w półkoloniach kolejny raz. Dla niego jest to doskonała forma spędzenia wolnego czasu, a dla mnie, osoby pracującej, spore ułatwienie życia - mówi Ewelina Polak, mama ośmioletniego Krystiana z Karpacza.

W tegorocznym programie półkolonii aż roi się od niezwykłych atrakcji. Już w najbliższym tygodniu dzieci pójdą na górę Św. Anny.

- Stawiamy na ruch - mówi Małgorzata Urbaniak, kierownik półkolonii letnich.

W planach jest, też zwiedzanie nowo otwartej trasy turystycznej w Sztolni. Kolejnym punktem zajęć ma być wyjazd do Myśliborza, gdzie znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa. Wraz z Karkonoskim Parkiem Narodowym organizowana jest ścieżka edukacyjna dla najmłodszych. 20 lipca dzieci pójdą do Stacji Ratunkowej „Bacówka” na spotkanie z ratownikiem górskim ks. Michałem Gołębiem, który oprowadzi je po stacji GOPR, pokaże pracę ratownika. W deszczowe dni najmłodsi zajmują się malowaniem plakatów, które zostaną wystawione na holu w szkole. Co dwa tygodnie będzie odbywać się też wycieczka do Kina Grand w Jeleniej Górze. W ramach zajęć dzieci mogą liczyć również na śniadanie i obiad w szkolnej stołówce.

Półkolonie w Szkole Podstawowej w Karpaczu odbywają się od 4 do 29 lipca w godzinach od 9.00 do 14.00. Cena za tygodniowe uczestnictwo to 20 zł. Zapisy dzieci przyjmowane są w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Karpaczu lub pod nr tel.75 76 19 430.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group