Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8399
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wagarowicze „pod lupą” monitoringu

Czwartek, 14 stycznia 2016, 15:57
Aktualizacja: 16:00
Autor: SM
Jelenia Góra: Wagarowicze „pod lupą” monitoringu
Fot. SM Jelenia Góra
Wczoraj (13.01) strażnicy miejscy udali się na Wzgórze Krzywoustego w Jeleniej Górze, gdzie grupa młodych osób zanieczyszczała i dewastowała wieżę widokową.

Na miejscu funkcjonariusze SM zastali trójkę 14-latków, uczniów jeleniogórskiego gimnazjum oraz 15-latka - ucznia gimnazjum z Jeżowa Sudeckiego. Cała czwórka oświadczyła, że powinna być w szkole, ale poszli na wagary. Z tarasu widokowego do wnętrza obiektu wylewali napój z butelki, która też w końcu została wyrzucona na dół. Z wieży spadł na ziemię również jeden z plecaków. 14-latka postanowiła pozostawić po sobie ślad na elewacji wypisując markerem swoje imię.

- Cała czwórka dobrze wiedziała, że obiektu strzegą kamery monitoringu, a jednak nie zaprzestała dewastacji. Dzięki czujnemu oku dyżurnego monitoringu miejskiego, wszyscy zostali ujęci przez strażników miejskich jak opuszczali obiekt. Przyznali się do popełnionych czynów – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano trzech chłopców. Dziewczynę, po konsultacji z jej matką, strażnicy przewieźli do miejsca zamieszkania, gdzie poinformowali o konsekwencjach prawnych, jakie czekają jej córkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group