Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7342
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W związku z budową obwodnicy. Dziś problemy komunikacyjne

Niedziela, 10 lipca 2011, 11:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2011, 15:00
Autor: RED
JELENIA GÓRA: W związku z budową obwodnicy. Dziś problemy komunikacyjne
W tym miejscu obwodnica połączy się z ulicą Sudecką. Zanim to jednak nastąpi konieczne są intensywne prace przy budowie tej inwestycji.
Fot. RED
Transport elementów wielkogabarytowych do budowy mostów i estakad w ciągu obwodnicy południowej Jeleniej Góry przewidziany jest na poniedziałek, 11 lipca. Spodziewane są spore kłopoty na drodze wyjazdowej w kierunku Wrocławia.

– Spodziewamy się, że transport dotrze w godzinach przedpołudniowych w dniu 11 lipca – przewiduje Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Ze względu na fakt, że konwój musi pokonać kilkaset kilometrów dróg, w tym przejechać przez trudny dla takiego transportu Wrocław, nie możemy określić dokładnej godziny przyjazdu, niemniej nastąpi on najpewniej między godziną 10 a 12 w poniedziałek.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry ma nadzieję, że mieszkańcy Jeleniej Góry postrzegają tę inwestycję we właściwych proporcjach i przyjmą przeprosiny za kilkugodzinne utrudnienie o tej porze w wyjazdach w kierunku Wrocławia.

Transport musiał być tak zorganizowany, żeby wielkie elementy nie blokowały ruchu na drogach w dniach „roboczych”, a ostatni – najtrudniejszy – odcinek drogi był pokonywany nocą w niedzielę, kiedy ruch jest minimalny, stąd czas dotarcia do Jeleniej Góry.

– Mam nadzieję, że nie skomplikuje to zanadto planów jeleniogórzan, a przyszłe pożytki, wynikające z ułatwień komunikacyjnych będą formą zadośćuczynienia za poniedziałkowe problemy – powiedział Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group