Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8402
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W "Żeromie" pomogli potrzebującym uczniom

Piątek, 14 grudnia 2007, 9:44
Aktualizacja: 10:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W "Żeromie" pomogli potrzebującym uczniom
Fot. LENA
Licealiści i gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 sprzedając zgromadzone przez siebie i nauczycieli świąteczne prezenty, zafundowali uboższym kolegom podręczniki i bilety autobusowe.

To szlachetna inicjatywa, która w ZSO nr 1 im. Żeromskiego sprawdza się już od kilku lat. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się w listopadzie, a przez następne tygodnie uczniowie i nauczyciele przynosili różne przedmioty przeznaczone na sprzedaż, które zbierali organizatorzy.

Były to najczęściej książki, ozdoby świąteczne, pluszowe maskotki, płyty i gry. Zostały one wycenione na niewielkie kwoty, tak, aby każdy mógł coś kupić.

Słodycze i zebrane drobiazgi przeznaczone zostały jako fanty na loterię, w której za drobną sumę można było kupić los. – Oprócz gotowych przedmiotów uczniowie przynieśli upieczone przez siebie ciasta, które również można było kupić podczas kiermaszu – poinformował Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

W trakcie przerw stoisko kiermaszu było wręcz oblegane przez uczniów i pracowników szkoły i nikt chyba nie odszedł z pustymi rękami. Pod koniec dnia stoły świeciły pustkami a zadowolone miny kupujących świadczyły, że pomysł imprezy po raz kolejny okazał się „strzałem w dziesiątkę”.

Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby najbardziej potrzebujących uczniów szkoły np. dofinansowanie biletów, zakupu leków czy też podręczników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group