Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 8862
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: W Wojanowie spłonął budynek mieszkalny

Środa, 21 grudnia 2011, 11:09
Aktualizacja: 11:10
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: W Wojanowie spłonął budynek mieszkalny
Fot. KM PSP
Dzisiaj w nocy trójka dorosłych mieszkańców Wojanowa – Bobrowa straciła dach nad głową. Spłonął cały dach mieszkalnego budynku. Akcję gaśniczą utrudniały zgromadzone na poddaszu meble, które przeznaczone były do renowacji. Straty wstępnie oszacowano na 50 tys. zł.

Ogień w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w Bobrowie pojawił się około godziny pierwszej w nocy. Płomienie zauważyli lokatorzy, którzy zdążyli wyjść z domu przed przyjazdem strażaków.

- Kiedy przybyliśmy na miejscu cały dach był w ogniu, a pożar był poważnie zaawansowany. Spaleniu uległ cały dach, którego ugaszenie utrudniały zgromadzone na poddaszu materiały łatwopalne. Właściciel obiektu zajmował się bowiem renowacją antycznych mebli, które składował na strychu. To one spowodowały szybkie rozprzestrzenienie się ognia. Przypominamy, że trzymanie materiałów palnych na poddaszach i strychach jest nierozsądne– mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Z ogniem do rana walczyło dwudziestu strażaków, łącznie osiem zastępów straży pożarnej. Strażakom udało się wynieść całe wyposażenie parteru, na którym mieszkali lokatorzy.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nieszczelny komin. Oficjalnie ustali to jednak biegły z zakresu pożarnictwa. Tymczasem strażacy przypominają o obowiązku regularnego czyszczenia kominów i palenia w piecach opałem, a nie śmieciami, plastikami czy gumami, z których spaliny powodują rozszczelnienie się przewodów kominowych. Warto wyposażyć też budynek w czujki pożarowe i tlenku węgla. Koszt takich urządzeń to około 100 – 150 zł.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group