Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3084
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W stolicy Karkonoszy nienawidzimy decybeli

Piątek, 5 września 2008, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W stolicy Karkonoszy nienawidzimy decybeli
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie nie znoszą hałasu. W czwartek mieszkańcy Zabobrza kilkanaście razy dzwonili na policję, chcąc uciszyć artystów, którzy mieli generalną próbę przed dzisiejszym widowiskiem historycznym. Organizatorzy musieli przerwać przygotowania.

- W piątek idziemy do pracy i chcemy się wyspać! Tymczasem głośna muzyka dobiegająca spod krzyża milenijnego to uniemożliwia – denerwuje się jeden z mieszkańców ulicy Noskowskiego, który wysłał do nas e-maila. Dyżurny policji odebrał kilkadziesiąt takich zgłoszeń. Faktem jest, że odgłosy przygotowań były słyszalne nawet przy kościele garnizonowym.

Było już po 22, więc obowiązywała cisza nocna. Zabobrzan nie przekonywały argumenty, że takie widowisko zdarza się raz na 900 lat i trzeba dopracować jego szczegóły przed prapremierą. Zdenerwowani ludzie są gotowi pisać skargi do prezydenta miasta. Policja zobowiązała organizatorów do przerwania próby.

To nie pierwszy raz, kiedy hałas jest powodem protestów mieszkańców. W maju na placu Ratuszowym organizatorzy Juwenaliów musieli przerwać koncert zespołu Fort BS, bo zbyt głośna muzyka przeszkadzała lokatorom kamienic na placu Ratuszowym. Ludzie straszyli organizatorów policją i sądem, aby mieć ciszę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group