Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3490
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W sobotę premiera (nie tylko) dla najmłodszych

Czwartek, 19 kwietnia 2018, 11:46
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2018, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W sobotę premiera (nie tylko) dla najmłodszych
Fot. Przemek Kaczałko
„Szelmostwa Lisa Witalisa” Jana Brzechwy, w reż. Roberta Drobniucha to najnowsza propozycja Teatru Norwida, która zagości na deskach tymczasowej siedziby przy ul. Krótkiej 3 w Jeleniej Górze. Jak zapowiadają twórcy, to doskonała historia z muzyką graną na żywo, która zaspokoi gusta zarówno młodych, jak i dorosłych.

Reżyser ceni sobie współpracę z jeleniogórskimi aktorami, z którymi bardzo dobrze mu się współpracuje. Nieoceniony wkład w spektakl ma też Jerzy Bielski, który odpowiada za oprawę muzyczną. - Aktorzy są bardzo muzykalni, entuzjastycznie nastawieni i miałem wrażenie, że prawie w każdym spektaklu tańczą i śpiewają – ocenił Jerzy Bielski z Teatru Muzycznego. - Tekst Jana Brzechwy jest rymowany, posiada określoną liczbe sylab w każdym wersie i to było bardzo inspirujące. Sam tekst jest bardzo muzyczny – wyznał J. Bielski, który zdradza, że inspirował się muzyką funk i hip hop.

- To będzie wierszowany Brzechwa w nowoczesnej aranżacji – zapowiada Robert Drobniuch, reżyser spektaklu. - Spektakle muzyczne generalnie są wyzwaniem dla zespołów, ponieważ trzeba mieć nie lada umiejętności, żeby połączyć zdolności wokalne, ruchowe i aktorskie. Trzeba być kompletnym artystą, żeby wziąć udział w takim przedsięwzięciu i na szczęście takich znaleźliśmy – wyznał reżyser, który na co dzień jest dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Jak zgodnie potwierdzają twórcy i aktorzy, będzie to spektakl nie tylko dla najmłodszych, bo rodzice również chętnie wracają do opowieści z dzieciństwa.

Lis Witalis chce wybrać się na prezydenta. Czy jest on do końca rzetelny i uczciwy – dowiemy się oglądając przedstawienie, którego premierę wyznaczono na 21 kwietnia (godz. 17:00).

Autor: Jan Brzechwa. Reżyser: Robert Drobniuch. Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek. Scenariusz: Robert Drobniuch. Kostiumy: Hanka Podraza. Choreografia: Karolina Garbacik. Muzyka: Jerzy Bielski
Przygotowanie wokalne: Jacek Szreniawa. Światło: Prot Jarnuszkiewicz.

Występują:
Marta Kędziora, Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej-Gadzina, Bogusław Siwko, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group