Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5302
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Sobieszowie młodzi tworzą murale

Wtorek, 9 lipca 2013, 7:39
Aktualizacja: 7:45
Autor: Mestra
Jelenia Góra: W Sobieszowie młodzi tworzą murale
Fot. Mestra
Drugie spotkanie w ramach warsztatów artystycznych „Od muralu po animację”, przyciągnęło w weekend (06–07.07) grupę młodych miłośników sztuk plastycznych, którzy pod czujnym okiem artystów – Stanisława Szumskiego i Grzegorza Łoznikowa – zgłębiali techniki malarskie.

– Warsztaty te są cyklem zajęć, podczas których uczestnicy zgłębią techniki malarskie oraz nauczą się jak współtworzyć poklatkową animację, która stanie się efektem końcowym warsztatów – wyjaśniają organizatorzy.

Podczas weekendowego spotkania uczestnicy pracowali nad koncepcją murali, które już w sierpniu przeniosą z kartek na ściany budynku. Powstały również autorskie podpisy, zaprojektowane i wycięte z szablonów przez młodych artystów.

Nie zabrakło też kreatywnych zabaw, rozwijających twórczą wyobraźnię dzieci. – Głównym warunkiem efektywności zajęć mających na celu rozwijanie myślenia twórczego jest stworzenie i utrzymanie klimatu grupowego pełnego życzliwości, otwartości i zaufania, zachęcającego do odważnych prób twórczych w atmosferze zabawy i humoru – mówi Stanisław Szumski.

Kolejne spotkanie odbędzie się 03-04 sierpnia br. w godz. 12.00-17.00. Tym razem uczestnicy przeniosą się ze swoimi dziełami na prawdziwe mury. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – Pracownia Talentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group