Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W sieci fotoradarów i alkotestów

Środa, 21 listopada 2007, 16:34
Aktualizacja: 17:59
Autor: TEJO
Do godziny 22 w środę policja w Jeleniej Górze i w powiecie bacznie sprawdza, jak szybko poruszają się samochody. Mundurowi zwracają także uwagę na trzeźwość kierowców.

– Działania te są skierowane w szczególność do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci szczególnym nadzorem obejmą drogi główne powiatu. Ich pracę wspomagają: fotoradar, videorejestratory i alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzą trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Zweryfikują także, czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa.

– Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze – dodała nadkom. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group