Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7302
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W sam raz na jesień życia – akademia seniorów

Czwartek, 1 maja 2014, 8:44
Aktualizacja: Piątek, 2 maja 2014, 7:23
Autor: KSON
Jelenia Góra: W sam raz na jesień życia – akademia seniorów
Fot. KSON
W latach 2012 – 2013 grupa 50–osobowa mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej uczestniczyła w dwóch 6–miesięcznych cyklach kursów komputerowych „Senior na czasie” zorganizowanych przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, a współfinansowanych ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013.

Koncepcja Stowarzyszenia zrodziła się naturalnie i spontanicznie na zakończenie warsztatów integrująco-motywujących stanowiących wprowadzenie do kursu komputerowego.

Pięciodniowe warsztaty prowadzone przez profesjonalistów psychologów trenerów pogłębiły i ugruntowały wiedzę z zakresu integracji i motywacji życiowych seniorów. To był czas na bilans życia i na satysfakcję z tego, co udało się w życiu dokonać dla rodziny, dla przyjaciół, dla otoczenia, w pracy zawodowej, w działalności społecznej, dla samego siebie. Każdy z Seniorów uświadomił sobie, że może być coraz lepszy w tym, co już potrafi, że może doskonalić swoje umiejętności, że może pomóc komuś, że może wyznaczać sobie nowe cele życiowe Każdy doświadczył niezwykle pozytywnej interakcji, wzajemnej życzliwości i entuzjazmu, a także fantastycznych efektów działania grupy i działania w grupie.

Każdy z Seniorów jest KIMŚ - ze swoim własnym osobistym dorobkiem rodzinnym, zawodowym, towarzyskim, intelektualnym, duchowym, artystycznym - ze swoim własnym doświadczeniem życiowym i dojrzałością – ze swoim własnym potencjałem i gotowością dzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami...

Zaproszenie do wspólnego działania , a także kreowania wizerunku: seniora z uśmiechem, seniora z pogodą ducha, seniora z podniesioną głową i generalnie życzliwego seniora - staje się szansą dla każdego z nas na realizację marzeń, pasji, zainteresowań, potrzeb /tych uśpionych również/, oczekiwań...
Karkonoska Akademia Aktywnych Seniorów powołana została na zebraniu założycielskim 3. lutego 2014 roku z inicjatywy uczestników kursów komputerowych. Misją Stowarzyszenia jest kreowanie pozytywnego wizerunku Seniorów oraz podnoszenie ich jakości życia poprzez aktywną integrację społeczną oraz uczestnictwo Seniorów w zadaniach realizowanych przez KAAS.

Celem głównym Stowarzyszenia jest rozwój aktywności osób starszych, aktywizowanie kapitału, jakim dysponują osoby starsze – poprzez włączenie Seniorów w życie społeczne i publiczne Jeleniej Góry i regionu Karkonoszy.

Wśród wielu zadań do realizacji kluczową rolę spełniać będą m.in.:
- integracja środowiska Seniorów oraz integracja międzypokoleniowa
- upowszechnianie wolontariatu wśród Seniorów jako formy aktywności społecznej
- motywowanie i inspirowanie Seniorów do uczenia się przez całe życie
- promowanie idei aktywnego i zdrowego starzenia się
- współpraca Stowarzyszenia z instytucjami naukowymi, edukacyjnymi, kulturalnymi i ochrony zdrowia w Jeleniej Górze i w regionie Karkonoszy
- troska o warunki socjalno-bytowe członków Stowarzyszenia i ludzi starszych oraz w miarę możliwości pomoc w zaspokajaniu potrzeb materialnych i opieki nad osobami chorymi i samotnymi.

Funkcję prezesa KASS pełni Eugeniusz Markiewicz, wiceprezesem jest Lech Rataj, sekretarzem Halina Gajewska, skarbnikiem Regina Urbańska, członkiem zarządu Mirosława Jośko.

Karkonoska Akademia Aktywnych seniorów zaprasza: Dyżury: wtorek, godz. 10 - 12 i piątek, godz. 12 – 14 w s siedzibie KSON w Jeleniej Górze (Osiedle Robotnicze 47 A). Kontakt telefoniczny: bezpłatna infolinia - 800 700 025. Prezes Eugeniusz Markiewicz, tel. 600 805 853.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group