Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4585
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Wtorek, 1 września 2009, 10:23
Aktualizacja: 10:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej
Majowe uroczystości z okazji rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Cieplice: 7 V 2009
Fot. TEJO
– Tobie krwi ofiarnie przelana, niech będzie wieczna chwała” – tymi słowami H. Sienkiewicza organizatorzy zapraszają na dzisiejszą (1 września) patriotyczną uroczystość w 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się o godzinie 12.00 przy pomniku Mieczy Piastowskich w Cieplicach.

– Zapraszamy wszystkie Związki Kombatanckie, mieszkańców, młodzież szkolną z wychowawcami i pocztami sztandarowymi oraz kuracjuszy – mówią płk Edward Jakubowski, prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze oraz Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

W programie uroczystości jest odegranie hymnu państwowego, przemówienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, złożenie wieńców, kwiatów i odegranie roty.

W uroczystości będą też uczestniczyć parlamentarzyści, radni Sejmiku Wojewódzkiego, radni Rady Miejskiej, władze wojewódzkie, władze miasta i powiatu jeleniogórskiego, a także Orkiestra Filharmonii Jeleniogórskiej w strojach z Powstania Listopadowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
636
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group