Czwartek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 6592
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Ratuszu praca wre

Sobota, 22 czerwca 2019, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 10:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Ratuszu praca wre
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórski Ratusz przechodzi generalny remont wnętrza – zajrzeliśmy do środka, aby pokazać naszym Czytelnikom na jakim etapie są prace. Wykonawcą robót jest Castellum, czyli firma, która kończy podobną realizację w zabytkowym budynku Teatru Norwida.
Prace idą pełną parą, ale niestety - jak to w starych budynkach - napotykamy na trudności. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tu wymiana końcówek belek stropowych - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Wśród nieplanowanych wcześniej zadań, pojawi się również winda wewnątrz budynku, aby ułatwić dostęp dla osób niepełnosprawnych do prezydenta i Rady Miejskiej.

Zmieni się wnętrze gabinetu prezydenta, nie będzie już pomieszczeń, które nie wiadomo czemu miały służyć. Sala Rajców w porównaniu z tym co było, to będzie 180 stopni - mieliśmy wnętrze w stylu lat ubiegłych, gdzie były boazerie drewniane, które zostały zlikwidowane. Wracamy do wystroju, który był do objęcia rządów przez faszystów, gdzie ta sala była w stylu klasycystycznym - dodał J. Łużniak.

Czy wieża widokowa na Ratuszu zostanie udostępniona zwiedzającym?

Straż Pożarna ma pewne zastrzeżenia, ale będziemy rozmawiali, żeby była możliwość udostępniania wieży w mniejszych grupach, które wejdą z przewodnikiem - deklaruje prezydent miasta.

Przewiduje się, że przeprowadzka powrotna do Ratusza będzie na początku listopada 2019 r. Wkrótce ma być ogłoszony przetarg na wykonanie szybu oraz zakup i montaż windy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
9
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group