Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6369
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W przedszkolach wystarczy miejsca dla wszystkich

Poniedziałek, 12 marca 2012, 13:56
Aktualizacja: 14:15
Autor: Es
Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja dzieci do jeleniogórskich przedszkoli na rok szkolny 2012/2013.

Wszystkie dzieci, które ich rodzice zechcą posłać do przedszkola, znajdą miejsce. Nie jest jednak zapewnione przyjęcie najmłodszych jeleniogórzan do akurat wskazanych placówek. Wszystko zależy od ich obłożenia i procedur.

Dziś na oficjalnej witrynie miasta uruchomiono podstronę www.jeleniagora.przedszkola.vnabor.pl
Jest tam dostępny informator dla rodziców, zawierający pełną ofertę przedszkoli publicznych, z danymi teleadresowymi przedszkoli, liczbą miejsc, ofertą edukacyjną, itp. Do 19 marca rodzic (prawny opiekun) dziecka, które rozpoczyna edukację przedszkolną, będzie mógł wprowadzić do systemu elektronicznego dane dziecka, otrzymuje wówczas hasło i login, itp.

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli trwa od 19 marca, godz. 9.00 do 5 kwietnia godz. 14.00. Obejmuje ona wprowadzanie danych dzieci do tzw. systemu i składanie kart zgłoszenia dziecka do „przedszkola pierwszego wyboru”.

Dla rodziców zamieszkałych poza granicami gminy Jelenia Góra ważną informacją jest, że rekrutacja ich dzieci będzie prowadzona w formule „uzupełniającej”, w ramach wolnych miejsc w poszczególnych przedszkolach. Kartę zgłoszenia dziecka spoza Jeleniej Góry należy złożyć w terminie 14 maja – 29 czerwca br. w przedszkolu, które będzie dysponowało wolnymi miejscami. Warunkiem przyjęcia dziecka, niebędącego mieszkańcem Jeleniej Góry jest deklaracja władz gminy, w której zamieszkuje dziecko, że będą współfinansowały koszty pobytu dziecka – swego mieszkańca – w jeleniogórskim przedszkolu publicznym.

Bardziej szczegółowe informacje – na stronach www.jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group