Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7458
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Polskę dookoła Danii chyląc czoła

Wtorek, 20 lipca 2010, 8:22
Aktualizacja: Środa, 21 lipca 2010, 7:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W Polskę dookoła Danii chyląc czoła
Fot. TEJO
Dwoje studentów postanowiło spędzić niezapomniane wakacje na dwóch kółkach. Małgorzata Prussakowska i Krzysztof Kanclerski chcą przejechać dookoła Polski, a później – oczywiście promem – dotrzeć z rowerami na Bornholm.

– Nasz projekt „Horyzont Marzeń – Na Kołach Pasji” zrodził się z ich miłości do rowerów, podróży, aktywnego wypoczynku oraz pragnienia odkrywania świata, poznawania nowych miejsc i ludzi, przeżywania niezapomnianych chwil i dokonania czegoś, czym tylko nieliczni mogą się poszczycić – mówią uczestnicy wyprawy.

Na eskapadę pod hasłem „W POLSKĘ DOOKOŁA – DANII CHYLĄC CZOŁA” ruszają już 1 sierpnia. Wrócą 30 później. – Jako pierwszą wyprawę naszego nowopowstałego projektu wybraliśmy podróż dookoła Polski. Wyprawa rozpocznie się z początkiem sierpnia. Swoistym deserem wyprawy będzie Wyspa Bornholm, czy też "Rowerowe El dorado"- wyspa należąca do Danii – usłyszeliśmy. Zanim będą jeździć po wyspiarskich ścieżkach, wzdłuż i w szerz przemierzą nasz kraj. – Do przejechania czeka nas ok. 3000km (~2500km w kraju, ~300km na wyspie Bornholm) – mówią.

Wyprawa rozpocznie się w Jeleniej Górze i prowadzić będzie przez takie miejsca, jak m.in.: Wrocław, Kraków, Rzeszów, Siedlce, Biskupiec, Białogard, Kołobrzeg, (Wyspa Bornholm), Kołobrzeg (powrót), Złocieniec. Meta – w Poznaniu.

– Nie sztuką jest przejechać w ciągu kilku godzin samochodem/pociągiem/autobusem z gór nad morze, omijając z zawrotną prędkością to, co i tak widzimy tylko przez szybę, bez możliwości zatrzymania i przyjrzenia się danemu miejscu do woli. Celem jest obcowanie z naturą oraz miejscami, które w szalonym pędzie umknęłyby naszej uwadze – mówią Małgorzata i Krzysztof.

Małgorzata Prussakowska pochodzi z Brodnicy nad Drwęcą. To 23-letnia studentka V roku Chemii Środowiska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Krzysztof Kanclerski pracuje jako informatyk w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Studiuje zaocznie Grafikę Komputerową we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Patroni Honorowi:
Marek Obrębalski – Prezydent Miasta Jeleniej Góry
Zbigniew Pilarczyk – Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Patroni Medialni wyprawy:
Jelonka.com
JCIiER Książnica Karkonoska
Aktywni.pl
Sportowy Styl.com.pl
Podróżnik.net
Geozeta.pl
Cykloid.pl
Bikeworld.pl
Forum Rowerowe.org

Wyprawę sponsorują:
Verge Sport
Szumgum.com
Restauracja Pasja
Salon Rowerowy Arta
Sklep Górski SKALNIK
Wydawnictwo Turystyczne PLAN

Więcej o projekcie: na stronie:
www.horyzont.cancel-sky.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group