Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5694
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W poezji i piosence silna konkurencja

Sobota, 6 marca 2010, 15:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 marca 2010, 8:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W poezji i piosence silna konkurencja
Fot. TEJO
Czterdziestu trzech wykonawców ze szkół gimnazjalnych z miasta i powiatu jeleniogórskiego spotkało się dziś w Młodzieżowym Kultury „Jelonek”, aby walczyć o awans do kolejnego etapu 55. Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Ci, którzy przed tygodniem wygrali miejskie eliminacje, nie mieli dziś łatwo. Okazało się bowiem, że konkurencja w postaci koleżanek i kolegów ze szkół z Karpacza, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Kowar, Mysłakowic, Starej Kamienicy i Łomnicy świetnie przygotowała się do konfrontacji i zaprezentowała kilka świetnych wykonań wartych czołowych lokat.

Mimo absencji kilku uczestników konkurs trwał około trzech godzin, a doliczyć trzeba jeszcze czas na przerwę i obrady jury (pod przewodnictwem Wiesławy Siemaszko-Zielińskiej), które miało twardy orzech do zgryzienia. Było bowiem kogo nagradzać i wyróżniać. Jeleniogórzanie potwierdzili swoją formę sprzed tygodnia a Jakub Mieszała, laureat miejskiego etapu, znów rozśmieszył wszystkich interpretacją „Tremy” Załuckiego. Ale ten sam wiersz, choć zupełnie inaczej, mówił Piotr Gajek z Mysłakowic. Świetną interpretacją „Narkotyków” Rybowicza błysnął Emil Rogowski z Janowic. Zasłużone brawa dostał Jakub Cieniawski z Łomnicy za wykonanie prześmiewczego wiersza „Hipochondryk” Załuckiego. Krzysztof Gilowski z Mysłakowic bardzo ekspresyjnie mówił utwór „Na noże” Tuwima.

A w poezji śpiewanej znów fantastycznie wypadł jeleniogórzanin Klaudiusz Leśniak w songu Brela „Nie opuszczaj mnie” (Ne me quitte pas). Wysoki poziom potwierdziły laureatki edycji miejskiej: Gabriela Kowalewska, Agata Mamzer oraz Angelika Soliło. Mogła się podobać Joanna Faryno z Kowar. Ta niepozorna dziewczyna głosem jak dzwon zaśpiewała przejmująco „Jaskółkę” Stana Borysa. Kilka wykonawczyń (Ewelina Szklarek, Sandra Wolska i Martyna Dukowicz) wybrały piosenki z wdzięcznego, ale niełatwego repertuaru Edyty Geppert. Brawa należą się duetowi z Łomnicy. Julita Halama i Marek Witkowski z pomysłem zaśpiewali piosenkę „Brzydcy”. Dodajmy, że wspomniani wystąpili także jako soliści w osobnych utworach.

W kategorii recytacji do eliminacji regionalnych awansowali Jakub Mieszała, Emil Rogowski oraz Zuzanna Grzelak – laureaci pierwszego miejsca ex aequo. Drugą lokatę wywalczyli: Krzysztof Gilowski, Łukasz Szybałdin, Michał Sękowski i Piotr Gajek. Anastazja Łozowska, Katarzyna Smalec, Patrycja Fościak, Jakub Cieniawski, Szymon Zieliński, Karolina Kurpiel, Patryk Łuczak, Joanna Kostuń oraz Justyna Tarnowiecka otrzymali wyróżnienia.

W kategorii poezji śpiewanej wygrali: duet Julita Halama i Marek Witkowski, Gabriela Kowalewska i Klaudiusz Leśniak. W nagrodę pojadą na kolejny etap do Bolesławca. Drugie miejsce przypadło Julicie Halamie i Markowi Witkowskiemu, trzecie – Angelice Soliło oraz Karolnie Więcek. Joanna Faryno, Martyna Dukowicz, Agata Mamzer i Natalia Lis zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy!

Przepraszamy za zniekszałcenia nazwisk wynikające z błędów w przekazanym nam protokole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group