Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6152
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W piatek nadzwyczajna sesja ws. taryf Wodnika

Środa, 17 lutego 2016, 13:19
Aktualizacja: Piątek, 19 lutego 2016, 19:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W piatek nadzwyczajna sesja ws. taryf Wodnika
Fot. Archiwum
Radni, którzy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry walczyli o powstrzymanie podwyżek cen wody i ścieków nie rezygnują... Na wniosek części z nich, w piątek (19.02) odbędzie się nadzwyczajna sesja, w której lokalni politycy pochylą się nad odmową przyjęcia zaproponowanych taryf.

Przypomnijmy, na poprzedniej sesji radni wynikiem 10:10 nie przeforsowali projektu o odmowie zatwierdzenie taryf, co było kluczowym głosowaniem w tej sprawie. W głosowaniu o zatwierdzenie taryf 18 radnych było już przeciwko, ale był to jedynie symboliczny gest, gdyż przy takim brzmieniu uchwały stawki z dn. 1 marca br. wchodzą w życie. Jak zatem radni chcą uniknąć podwyżek skoro "klamka zapadła"? Swojej szansy upatrują we wniosku jednego z mieszkańców Jeleniej Góry (mecenasa), który zwrócił się z oficjalnym pismem do Rady Miejskiej o przyjęcie uchwały o odmowie zatwierdzenia taryf. Jedyną wątpliwością dla grupy walczącej o powstrzymanie podwyżek cen za wodę i ścieki był termin, w jakim Rada musi się ustosunkować, ale tu również uważają, że jest jeszcze czas na decyzję, bowiem wniosek spółki "Wodnik" był skierowany do Prezydenta Miasta, a nie do Rady. - Jeżeli organ jest niekompetentny do rozpatrzenia danej sprawy, to przesyła wniosek organowi kompetentnemu. Prezydent przysłał wniosek do Rady 7 stycznia i od tego momentu liczy się 45 dni - tłumaczy przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski.

Sesję zaplanowano na piątek, 19 lutego o godz. 9 w sali nr 15 jeleniogórskiego Ratusza. Radni zapraszają wszystkich mieszkańców zainteresowanych tym tematem do udziału w obradach Rady Miejskiej. O udział w obradach apeluje do mieszkańców Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych.

- Konsultowaliśmy to z prawnikami, termin minął 4 lutego - powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak. Na argumenty wnioskodawców, mówiących o terminie liczonym od daty wpłynięcia projektu do Rady Miejskiej zastępca Marcina Zawiły komentuje zdecydowanie: - To jest PiS-owska metoda. Prawo ustawia się tu pod siebie i pan przewodniczący ustawia pod siebie. Przeczytałem ustawę i tam wyraźnie jest napisane jak to ma wyglądać. Stroną jest tu spółka Wodnik, która dochowała wszelkich terminów - dodał Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group