Poniedziałek, 22 czerwca
24°C Jelenia Góra
reklamy

W Parku Norweskim jak na promenadzie

Audio

Czytaj na głos

Autor: Gabi 1 min czytania

Wczoraj odbył się pierwszy z Koncertów Promenadowych – po raz pierwszy na tarasie muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Pogoda dopisała i dużo osób postanowiło spędzić popołudnie na świeżym powietrzu słuchając muzyki okraszonej tańcem.

reklamy
reklamy

Jako pierwsza wystąpiła młodzież działająca w ramach organizacji polonijnej Związku Polaków „Polonez”. Wykonała utwory przygotowane wraz z opiekunką Walentyną Turańską. Dzieci i młodzież przyjechali z Ługańska na Ukrainie. Zaprosiła ich do Polski Rada Przyjaciół Harcerstwa z druhem Antonim Padewskim.

Goście zaprezentowali utwory śpiewane z akompaniamentem gitar lub z podkładem. Jedna z uczestniczek zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „ Tyle słońca w całym mieście”. Większość z występujących ubrana była w stroje krakowskie. Grupa uczestników zaśpiewała polską piosenkę ludową pt.: „Albośmy to jacy tacy”. Przygotowany program artystyczny bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

Później zabrzmiał Zespół Semplice. Początkowo zespół funkcjonował jako trio, ale z czasem został wzbogacony o brzmienie kontrabasu. Grupa oprócz autonomicznej działalności brała również udział we wspólnych projektach m. in. z aktorką Honoratą Magdeczko-Capote, wokalistkami: Małgorzatą Przybysz, Anną Patrys, Aleksandrą Osiecką czy kabaretem Paka.

W skład zespołu wchodzą: Robert Wróblewski (akordeon), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Marek Mikulski (gitara) i Witold Pelc (klarnet).Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej (Astor Piazzolla, Antonio Carlos Jobim), bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej.

Świetnie zagrane utwory z nutką improwizacji świetnie wpasowały się w niedzielne popołudnie. Przy niektórych utworach, aż chciało się tańczyć. Semplice potwierdziło klasę: to grupa utalentowanych profesjonalistów, którzy potrafią i chcą przybliżać muzykę bliską ich sercom. Słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Wizualną atrakcją popołudnia był pokaz zrekonstruowanej flagi Cieplic, która wisiała za wykonawcami. To pomysł Stanisława Firszta, szefa Muzeum Przyrodniczego, które udzieliło gościny koncertom promenadowym. Wolontariusze WOŚP zbierali także pieniądze dla powodzian. Każdy kto wsparł tą inicjatywę otrzymał niebieskie serduszko.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Elektromechanik- Huta Julia Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które… Zatrudnimy lakiernika konstrukcji stalowych Firma Prokostal Ładziński Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Lakiernik konstrukcji stalowych Miejsce pracy: Jelenia Góra Wymag… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka