Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7590
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Parku Norweskim jak na promenadzie

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 7:35
Aktualizacja: 7:35
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: W Parku Norweskim jak na promenadzie
Fot. Gabi
Wczoraj odbył się pierwszy z Koncertów Promenadowych – po raz pierwszy na tarasie muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Pogoda dopisała i dużo osób postanowiło spędzić popołudnie na świeżym powietrzu słuchając muzyki okraszonej tańcem.

Jako pierwsza wystąpiła młodzież działająca w ramach organizacji polonijnej Związku Polaków „Polonez”. Wykonała utwory przygotowane wraz z opiekunką Walentyną Turańską. Dzieci i młodzież przyjechali z Ługańska na Ukrainie. Zaprosiła ich do Polski Rada Przyjaciół Harcerstwa z druhem Antonim Padewskim.

Goście zaprezentowali utwory śpiewane z akompaniamentem gitar lub z podkładem. Jedna z uczestniczek zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „ Tyle słońca w całym mieście”. Większość z występujących ubrana była w stroje krakowskie. Grupa uczestników zaśpiewała polską piosenkę ludową pt.: „Albośmy to jacy tacy”. Przygotowany program artystyczny bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

Później zabrzmiał Zespół Semplice. Początkowo zespół funkcjonował jako trio, ale z czasem został wzbogacony o brzmienie kontrabasu. Grupa oprócz autonomicznej działalności brała również udział we wspólnych projektach m. in. z aktorką Honoratą Magdeczko-Capote, wokalistkami: Małgorzatą Przybysz, Anną Patrys, Aleksandrą Osiecką czy kabaretem Paka.

W skład zespołu wchodzą: Robert Wróblewski (akordeon), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Marek Mikulski (gitara) i Witold Pelc (klarnet).Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej (Astor Piazzolla, Antonio Carlos Jobim), bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej.

Świetnie zagrane utwory z nutką improwizacji świetnie wpasowały się w niedzielne popołudnie. Przy niektórych utworach, aż chciało się tańczyć. Semplice potwierdziło klasę: to grupa utalentowanych profesjonalistów, którzy potrafią i chcą przybliżać muzykę bliską ich sercom. Słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Wizualną atrakcją popołudnia był pokaz zrekonstruowanej flagi Cieplic, która wisiała za wykonawcami. To pomysł Stanisława Firszta, szefa Muzeum Przyrodniczego, które udzieliło gościny koncertom promenadowym. Wolontariusze WOŚP zbierali także pieniądze dla powodzian. Każdy kto wsparł tą inicjatywę otrzymał niebieskie serduszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
468
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group