Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5092
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Parku Norweskim jak na promenadzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 lipca 2010, 7:35
Aktualizacja: 7:35
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj odbył się pierwszy z Koncertów Promenadowych – po raz pierwszy na tarasie muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Pogoda dopisała i dużo osób postanowiło spędzić popołudnie na świeżym powietrzu słuchając muzyki okraszonej tańcem.

Jako pierwsza wystąpiła młodzież działająca w ramach organizacji polonijnej Związku Polaków „Polonez”. Wykonała utwory przygotowane wraz z opiekunką Walentyną Turańską. Dzieci i młodzież przyjechali z Ługańska na Ukrainie. Zaprosiła ich do Polski Rada Przyjaciół Harcerstwa z druhem Antonim Padewskim.

Goście zaprezentowali utwory śpiewane z akompaniamentem gitar lub z podkładem. Jedna z uczestniczek zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „ Tyle słońca w całym mieście”. Większość z występujących ubrana była w stroje krakowskie. Grupa uczestników zaśpiewała polską piosenkę ludową pt.: „Albośmy to jacy tacy”. Przygotowany program artystyczny bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

Później zabrzmiał Zespół Semplice. Początkowo zespół funkcjonował jako trio, ale z czasem został wzbogacony o brzmienie kontrabasu. Grupa oprócz autonomicznej działalności brała również udział we wspólnych projektach m. in. z aktorką Honoratą Magdeczko-Capote, wokalistkami: Małgorzatą Przybysz, Anną Patrys, Aleksandrą Osiecką czy kabaretem Paka.

W skład zespołu wchodzą: Robert Wróblewski (akordeon), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Marek Mikulski (gitara) i Witold Pelc (klarnet).Repertuar zespołu stanowią przede wszystkim kompozycje muzyki latynoamerykańskiej (Astor Piazzolla, Antonio Carlos Jobim), bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej.

Świetnie zagrane utwory z nutką improwizacji świetnie wpasowały się w niedzielne popołudnie. Przy niektórych utworach, aż chciało się tańczyć. Semplice potwierdziło klasę: to grupa utalentowanych profesjonalistów, którzy potrafią i chcą przybliżać muzykę bliską ich sercom. Słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Wizualną atrakcją popołudnia był pokaz zrekonstruowanej flagi Cieplic, która wisiała za wykonawcami. To pomysł Stanisława Firszta, szefa Muzeum Przyrodniczego, które udzieliło gościny koncertom promenadowym. Wolontariusze WOŚP zbierali także pieniądze dla powodzian. Każdy kto wsparł tą inicjatywę otrzymał niebieskie serduszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 5-07-2010 9:54
W tym czasie przyjechał na przyczepie tygrys do muzeum przyrodniczego.
~ 5-07-2010 12:22
różnice te nie są tak widoczne w wielu krajach uprzemysłowionych (Eveleth, Tanner, 1990). Dzieci, które chorują — rosną wolniej. Nieodpowiednia opieka może spowodować znaczne odchylenia od norm wzrostu i wagi, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, u dzieci tych szybko następuje samokorekta rozmiaru ciała (Greene, Johnston, 1980). W układzie nerwowym
~:) 5-07-2010 18:35
Bardzo przyjemnie umilali spacer po parku ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group