Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8368
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W opłatku cieplickim jedność

Niedziela, 20 grudnia 2009, 14:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 7:55
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: W opłatku cieplickim jedność
Fot. rylit
Już po raz dziesiąty w Cieplicach wierni czterech wyznań spotkali się na Opłatku ekumenicznym. Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia gościny zgromadzonym udzielił ewangelicki Kościół Zbawiciela.

Poprzednie uroczystości opłatkowe odbywały się w rożnych miejscach Cieplic. Miały różną oprawę, ale zawsze przyświecał im jeden cel: wspólne spotkanie wszystkich wiernych i jednoczenie się w opłatku jako symbol przygotowania do obchodów Bożego Narodzenia.

Wczoraj wierni z Cieplic przybyli do Kościoła Zbawiciela. Słowa powitania wygłosiła Małgorzata Turowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Cieplic, jednocześnie dziękując proboszczowi gościnnej parafii ks. Wiesławowi Suchorabowi, za przyjęcie wszystkich wiernych. Opłatek rozpoczął się od występu przedszkolaków z trzech cieplickich przedszkoli. Dzieci zaprezentowały kolędy i piosenki o świętach.

W czasie oczekiwania na przedstawicieli władz lokalnych organizatorzy rozgrzali zmarzniętych gości gorącym żurkiem z kiełbasą. Robił furorę z uwagi na niską temperaturę. Były też ciasta. Po przybyciu wszystkich zaproszonych odbyła się zasadnicza część uroczystości, łamanie się opłatkiem i składania sobie życzeń świątecznych.

Przed tym ważnym momentem spotkania ksiądz Jozef Stec wyjaśnił pojęcie ekumenizmu, przedstawił historię tradycji łamania się opłatkiem i znaczenia tej czynności w Kościele katolickim. Przed składaniem życzeń głos zabrał przybyły na tą uroczystość prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Złożył wszystkim jeleniogórzanom najlepsze życzenia świąteczne .Po przełamaniu się opłatkiem i życzeniach wszyscy wysłuchali koncertu kolęd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group