Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W okresie sylwestrowo–noworocznym dosyć spokojnie

Wtorek, 5 stycznia 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: 112
Region: W okresie sylwestrowo–noworocznym dosyć spokojnie
Fot. Archiwum
Od 31 grudnia do 3 stycznia na drogach kotliny jeleniogórskiej doszło do 11 kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, najechanie na tył innego pojazdu oraz nieprawidłowy manewr cofania. Policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących.

- W tych dniach na naszych drogach było duże natężenie ruchu, zwłaszcza na drodze z Karpacza i Szklarskiej Poręby do i z Wrocławia, co związane było z przyjazdem oraz powrotami turystów do domu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze. - Policjanci ukarali mandatami 137 kierowców, głównie za jazdę z nadmierną prędkością, rozmowę w czasie jazdy przez telefon oraz nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 51 w terenie zabudowanym - dodaje.

Noc sylwestrowa w Jeleniej Górze i okolicach minęła bezpiecznie. Nie odnotowano żadnych nieszczęśliwych zdarzeń z powodu nieodpowiedzialnego i bezmyślnego obchodzenia się z wyrobami pirotechnicznymi .
Od 31 grudnia do 3 stycznia policja jeleniogórska odnotowała 324 interwencje, a w samą noc sylwestrową 89, głównie domowych.

- Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej i awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Kilku nietrzeźwych mężczyzn sylwestra spędziło w policyjnym areszcie. Zostali oni zatrzymani w trakcie awantur domowych. Tej nocy było również kilka zgłoszeń dotyczących pijanych osób leżących na ulicach Jeleniej Góry, których to z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia z powodu wyziębienia funkcjonariusze odwieźli do miejsc zamieszkania – informuje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group