Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6014
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W obronie krzywdzonych dzieci

Wtorek, 12 listopada 2013, 6:26
Aktualizacja: 13:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: W obronie krzywdzonych dzieci
Fot. Organizator
– Po liczbie interwencji widać, że z roku na rok dramatycznie wzrasta poziom agresji szczególnie wobec dzieci – mówili przedstawiciele Terenowego Komitetu Praw Dziecka podczas konferencji „Dziecko w świetle prawa”, która odbyła się w Książnicy Karkonoskiej.

W spotkaniu uczestniczyli pedagodzy i przedstawiciele oświaty, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służby zdrowia w tym pielęgniarki środowiskowe, przedstawiciele NFZ, policji i staży miejskiej, a także studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

- Mamy nadzieję, że cyklicznie będziemy mogli organizować podobne spotkania, które prócz ważnego aspektu merytorycznego pozwolą nam też wzajemnie się poznać, tak by wspólnie w jak najbardziej efektywny sposób zorganizować wsparcie dzieciom z miasta i powiatu – mówiła Krystyna Demkowicz, przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Dorota Grabowska, wolontariuszka TKOPD podkreślała, że zaskoczyło ją zainteresowanie, z którym spotkała się inicjatywa. Już po czterech dniach zapisów na konferencję organizatorzy musieli przestać przyjmować zgłoszenia.

Zaproszenie do udziału i podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami przyjęli m.in.: Urszula Gałęska z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, prokurator Adam Kurzydło, st. sierż. Arleta Kozikowska, pracownice MOPS: Iwona Mielcarek i Elżbieta Filip oraz pedagog Danuta Romańczuk-Masiowska. Spotkania zorganizowano przy współpracy i wsparciu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach.

W efekcie tego spotkania już wypracowane zostało stanowisko, co do konieczności doprecyzowania przepisów prawa w zakresie odpowiedzialności za przewożenie dzieci w trakcie interwencji w sytuacji zagrożenia bezpośredniego zdrowia i życia.

- Niemal codziennie media alarmują, że w Polsce skrzywdzono kolejne dziecko. Dlatego wypełniając misję naszego Komitetu zintensyfikowaliśmy działania związane z edukowaniem nie tylko dzieci o przysługujących im uprawnieniach, ale i wszystkich instytucji, które dedykowane są by wspierać dzieci i młodzież. Wsparcie i deklarację dalszej współpracy złożyła zarówno obecna na spotkaniu posłanka Zofia Czernow, jak i w imieniu senatora Józefa Piniora, dyrektor jego biura Michał Guz – dodała Urszula Ragucka, wolontariuszka TKOPD.

Spotkanie było objęte patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group