Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7104
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W obronie krzywdzonych dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 listopada 2013, 6:26
Aktualizacja: 13:38
Autor: Angela
Fot. Organizator
– Po liczbie interwencji widać, że z roku na rok dramatycznie wzrasta poziom agresji szczególnie wobec dzieci – mówili przedstawiciele Terenowego Komitetu Praw Dziecka podczas konferencji „Dziecko w świetle prawa”, która odbyła się w Książnicy Karkonoskiej.

W spotkaniu uczestniczyli pedagodzy i przedstawiciele oświaty, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służby zdrowia w tym pielęgniarki środowiskowe, przedstawiciele NFZ, policji i staży miejskiej, a także studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

- Mamy nadzieję, że cyklicznie będziemy mogli organizować podobne spotkania, które prócz ważnego aspektu merytorycznego pozwolą nam też wzajemnie się poznać, tak by wspólnie w jak najbardziej efektywny sposób zorganizować wsparcie dzieciom z miasta i powiatu – mówiła Krystyna Demkowicz, przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Dorota Grabowska, wolontariuszka TKOPD podkreślała, że zaskoczyło ją zainteresowanie, z którym spotkała się inicjatywa. Już po czterech dniach zapisów na konferencję organizatorzy musieli przestać przyjmować zgłoszenia.

Zaproszenie do udziału i podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami przyjęli m.in.: Urszula Gałęska z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, prokurator Adam Kurzydło, st. sierż. Arleta Kozikowska, pracownice MOPS: Iwona Mielcarek i Elżbieta Filip oraz pedagog Danuta Romańczuk-Masiowska. Spotkania zorganizowano przy współpracy i wsparciu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach.

W efekcie tego spotkania już wypracowane zostało stanowisko, co do konieczności doprecyzowania przepisów prawa w zakresie odpowiedzialności za przewożenie dzieci w trakcie interwencji w sytuacji zagrożenia bezpośredniego zdrowia i życia.

- Niemal codziennie media alarmują, że w Polsce skrzywdzono kolejne dziecko. Dlatego wypełniając misję naszego Komitetu zintensyfikowaliśmy działania związane z edukowaniem nie tylko dzieci o przysługujących im uprawnieniach, ale i wszystkich instytucji, które dedykowane są by wspierać dzieci i młodzież. Wsparcie i deklarację dalszej współpracy złożyła zarówno obecna na spotkaniu posłanka Zofia Czernow, jak i w imieniu senatora Józefa Piniora, dyrektor jego biura Michał Guz – dodała Urszula Ragucka, wolontariuszka TKOPD.

Spotkanie było objęte patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 12-11-2013 8:02
Piekna akcja, pozdrawiam inicjatorow.Mam nadzieje, ze tematem beda rowniez naduzycia wobec dzieci w Kosciele.
~ 12-11-2013 8:04
Poruszcie temat krzywdzenia dzieci przez dzieci. To co się dzieje teraz w szkołach przechodzi ludzkie pojęcie! Dzieciaki są agresywne, mają gdzieś dorosłych i nauczycieli,bo ,,mają swoje prawa,,. Są bezkarne! Coraz młodsze dzieci stają się agresorami dla swoich rówieśników. Trzeba wprowadzić obowiązkowe lekcje z psychologiem,pedagogiem,policją... robić coś, bo wyrośnie nam pokolenie bandytów!
~mysiek 12-11-2013 8:22
bardzo ważny temat i dobrze, że ktoś pomyślał o tym by go poruszyć
~ 12-11-2013 9:02
Do 08:04- bo agresja rodzi agresje. Dzieciaki ogladaja za duzo glupot w telewizji, na youtube, na FB, na NK.Rodzice albo nie maja dla nich czasu, bo pracuja a jak siedza w domu i (niby) maja czas, to czesto naduzywaja alkoholu.I jaki maja przyklad?Jesli dorosli nie maja do siebie respektu, skad ma sie on brac u dzieci?Pamietaj: NIE MA ZLYCH DZIECI.Macie takie dzieci, jak sobie wychowaliscie.
~ 12-11-2013 9:08
Aby dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo, trzeba umieć z nimi rozmawiać, a nie tylko do nich przemawiać. Największym problemem w kontaktach dorosły - dziecko jest to, iż dorośli wciąż traktują dzieci przedmiotowo. Dzieci ciągle są dodatkiem do naszej rzeczywistości. Chcemy tylko decydować o nich, a nie współtworzyć ich świat. Niestety- często chcąc zdyscyplinować dzieci, dorośli używają słów, których nie powinni, agresji, a w skrajnych przypadkach przemocy fizycznej, której - absolutnie nie wolno używać.
~tejoo 12-11-2013 9:11
Jak jest w Polsce polityka prorodzinna wg platformersow........żadna.
~ 12-11-2013 11:09
a kiedy będzie obrona rodziców np przed pracodawcą krwiopijcą lub rządowymi podłościami ?????
~ 12-11-2013 13:58
Do 11:09: widzisz: temat jest o dzieciach. Jak ci dokucza pracodawca: skrzyknij inicjatywe, cos zorganizuj i podaj do Jelonki. Na pewno bedzie ciekawe. Ale tu jest inny temat. Nie wcinaj sie, problem dzieci jest bardzo wazny.
~ 12-11-2013 21:24
Dzieci zawsze były agresywne wobec siebie, nie ma co pisać, że to nowy problem, zapomniał wół, jak cielęciem był, natomiast teraz ważne jest, że jeśli ktoś widzi, że małe dziecko przebywa z pijanymi rodzicami, to można to zgłosić na policję i policja REAGUJE. Kiedyś milicji było to obojętne, a ludzie też się do tego nie wtrącali, więc pod tym względem jest wielka poprawa, właściwie przełom nastąpił pod tym względem.
~naj 12-11-2013 23:01
Znam te spotkania, ble, ble, ble.Efekt jest taki zbierzmy się, a wy zróbcie.Na polu walki w razie zadymy sam z problemem pozostaje posterunkowy. Znam osoby z foto, wiele z nich zmieniało tylko fotele i wyjadali darmowe paluszki.
~do 13:58 13-11-2013 0:06
idź stąd i pilnuj swego kraju
~ 13-11-2013 0:09
swoją drogą czemu jelonka nie ma blokady zagranicznych nr ip tak jak porządne strony ???
~do 00:09 13-11-2013 9:43
"Jak porzadne strony"...he he he eh...mozesz komentowac na calym swiecie. Pisz do niemieckich, amerykanskich, hiszpanskich gazet internetowych (tylko PO JAKIEMU, ......???????????????). Nigdzie nie ma "blokad zagranicznych".Takze polskie gazety- nawet te renomowane- nie blokuja nigdy zagranicznych czytelnikow. To bzdura wyssana z twojego palucha.....
~do 9:43 13-11-2013 12:11
no proszę jakie ego i tylko z powodu znajomości paru języków prawie jak pierwotny człowiek który wynalazł pług a już o samolocie marzy no ale tak to jest jak się dziada na salony wpuści a niemców też od osłów wyzywaszasz ??? czy liżesz buty jak na folksdojczke przystało ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group