Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10874
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W obronie krzywdzonych dzieci

Wtorek, 12 listopada 2013, 6:26
Aktualizacja: 13:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: W obronie krzywdzonych dzieci
Fot. Organizator
– Po liczbie interwencji widać, że z roku na rok dramatycznie wzrasta poziom agresji szczególnie wobec dzieci – mówili przedstawiciele Terenowego Komitetu Praw Dziecka podczas konferencji „Dziecko w świetle prawa”, która odbyła się w Książnicy Karkonoskiej.

W spotkaniu uczestniczyli pedagodzy i przedstawiciele oświaty, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służby zdrowia w tym pielęgniarki środowiskowe, przedstawiciele NFZ, policji i staży miejskiej, a także studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

- Mamy nadzieję, że cyklicznie będziemy mogli organizować podobne spotkania, które prócz ważnego aspektu merytorycznego pozwolą nam też wzajemnie się poznać, tak by wspólnie w jak najbardziej efektywny sposób zorganizować wsparcie dzieciom z miasta i powiatu – mówiła Krystyna Demkowicz, przewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Dorota Grabowska, wolontariuszka TKOPD podkreślała, że zaskoczyło ją zainteresowanie, z którym spotkała się inicjatywa. Już po czterech dniach zapisów na konferencję organizatorzy musieli przestać przyjmować zgłoszenia.

Zaproszenie do udziału i podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami przyjęli m.in.: Urszula Gałęska z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, prokurator Adam Kurzydło, st. sierż. Arleta Kozikowska, pracownice MOPS: Iwona Mielcarek i Elżbieta Filip oraz pedagog Danuta Romańczuk-Masiowska. Spotkania zorganizowano przy współpracy i wsparciu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach.

W efekcie tego spotkania już wypracowane zostało stanowisko, co do konieczności doprecyzowania przepisów prawa w zakresie odpowiedzialności za przewożenie dzieci w trakcie interwencji w sytuacji zagrożenia bezpośredniego zdrowia i życia.

- Niemal codziennie media alarmują, że w Polsce skrzywdzono kolejne dziecko. Dlatego wypełniając misję naszego Komitetu zintensyfikowaliśmy działania związane z edukowaniem nie tylko dzieci o przysługujących im uprawnieniach, ale i wszystkich instytucji, które dedykowane są by wspierać dzieci i młodzież. Wsparcie i deklarację dalszej współpracy złożyła zarówno obecna na spotkaniu posłanka Zofia Czernow, jak i w imieniu senatora Józefa Piniora, dyrektor jego biura Michał Guz – dodała Urszula Ragucka, wolontariuszka TKOPD.

Spotkanie było objęte patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
32
Tak
9%
Nie
91%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group