Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8239
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: W niedzielę duże sklepy zamknięte

Piątek, 16 kwietnia 2010, 11:13
Aktualizacja: Niedziela, 18 kwietnia 2010, 7:41
Autor: Karolina
JELENIA GÓRA REGION: W niedzielę duże sklepy zamknięte
Fot. Karolina
W dniu pogrzebu Pary Prezydenckiej większość dużych marketów w Jeleniej Górze i okolicach będzie nieczynna. W sobotę zostaną one otwarte na nieco krócej niż zazwyczaj. Przy wejściach do hiper– i supermarketów pojawiły się już wywieszki z informacją dla klientów o niedzielnym zamknięciu poszczególnych sklepów. Niektórzy kierownicy sieciowych marketów czekają jeszcze na decyzję ze swojej centrali.

Dla większości pracowników dużych sklepów tzw. wielkopowierzchniowych niedziela jest zazwyczaj normalnym dniem pracy. Jednak ze względu na ogłoszoną żałobę narodową i pogrzeb Pierwszej Pary wielu zarządców placówkami handlowymi zdecydowało się na ich niedzielne, a czasem nawet weekendowe zamknięcie. Już dziś wiadomo, że sklep i galeria Tesco będą w niedzielę nieczynne. Być może zakupy będzie można zrobić w hipermarkecie Carrefour, którego centrala postanowiła otworzyć swoje sklepy od godziny 8.00 do 13.00.

Wszystko zależy jednak od decyzji administratora Centrum Handlowego ECHO, w którym znajduje się hipermarket. – Jesteśmy ich najemcą i musimy się dostosować – powiedziała nam przedstawicielka jeleniogórskiego sklepu Carrefour. Jeżeli administracja budynku zdecyduje o jego niedzielnym zamknięciu, to wszystkie placówki handlowe wewnątrz po prostu będą nieczynne. Taka sama sytuacja dotyczy supermarketu budowlanego Nomi, którego kierownik cały czas czeka przede wszystkim na decyzję z ogólnopolskiej centrali.

Niedawno powstały hipermarket Castorama być może zostanie zamknięty na cały weekend. – Zależy to od decyzji władz państwa, ile dni potrwają uroczystości pogrzebowe – usłyszeliśmy od przedstawicielki biura zarządu. Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej sklep był nieczynny również w ostatnią niedzielę. Dwa duże markety i mniejsze punkty usługowo-handlowe przy al. Jana Pawła II także zostaną zamknięte w dniu pogrzebu Pary Prezydenckiej. Mowa tu o sklepach Kaufland, przy którego wejściu wisi już taka informacja oraz Jysk, o czym zadecydowała centrala sieci.

Kierownik jeleniogórskiego supermarketu Intermarche nie potrafi jeszcze odpowiedzieć czy sklep będzie otwarty, czy nie. Cały czas czeka na decyzję swojego przełożonego, czyli prezesa firmy albo dyrekcji całej sieci, mieszczącej się w Poznaniu. – W zeszłą sobotę dowiedzieliśmy się tuż po 17.00, że następnego dnia sklep będzie nieczynny – usłyszeliśmy od kierownika, który ma nadzieję, że w przypadku najbliższej niedzieli będzie mógł poinformować swoich klientów o ewentualnym zamknięciu nieco wcześniej. Jednoznaczną informację otrzymali zarządcy takich marketów, jak Biedronka czy Netto.

Powyższe sieci, których placówki handlowe znajdują się również w Piechowicach oraz Szklarskiej Porębie w niedzielę będą zamknięte. Dyskonty spożywcze Biedronka w sobotę zostaną otwarte tylko do godz. 11.00, o czym informują wywieszki na tych sklepach. Pracownicy piechowickiego supermarketu Carrefour Express dostali co prawda informację mail-ową z centrali o niedzielnych godzinach pracy (od 8.00-13.00), ale sądzą, że może ona jeszcze ulec zmianie. Przedstawiciele drugiego, co do wielkości sklepu w Szklarskiej Porębie przy ulicy Małej czekają na decyzję swojego kierownictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
185
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group