Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13400
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: W Mysłakowicach powstały minibiblioteki

Piątek, 20 października 2017, 7:35
Autor: Joanna
Mysłakowice: W Mysłakowicach powstały minibiblioteki
Fot. Joanna
Minibiblioteki funkcjonują na zasadzie „Weź książkę – zostaw książkę”. Każdy może z nich skorzystać o dowolnej porze dnia. Swoim kształtem przypominają małe domki a ich dach został ciekawie zaprojektowany na wzór książki.

Na razie działają dwie minibiblioteki. Usytuowane są przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz przy Urzędzie Gminy w Mysłakowicach. Ich zawartość jest na bieżąco sprawdzana, aby książki były jak najbardziej atrakcyjne. Chociaż powstały stosunkowo niedawno pomysł zaczął się już przyjmować. Pojawiły się w nich już nowe egzemplarze, co oznacza, że mieszkańcy korzystają z pomysłu. Możliwe, że takich punktów z literaturą będzie więcej.

Minibiblioteki są charakterystyczne. Obie są w białym kolorze. Widnieje na nich logo projektu i hasło przewodnie: „Weź książkę – zostaw książkę”. Każdy może uzupełnić te zbiory o coś swojego, z czego już nie korzysta a z czego skorzystać może ktoś inny. Jest plan, aby postawić takie punkty z dostępną dla każdego literaturą również w innych sołectwach.

Minibiblioteki powstały w ramach projektu pt. „Biblioteka więcej niż książka” programu Partnerstwo dla książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten został zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Mysłakowicach. W ramach projektu zorganizowano również dwa razy warsztaty teatralne dla młodzieży i prelekcję dla seniorów na temat literatury francuskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group