Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 3024
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: W Mysłakowicach będą tańczyć i śpiewać na ludowo

Piątek, 17 czerwca 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: W Mysłakowicach będą tańczyć i śpiewać na ludowo
Fot. Archiwum
Już jutro (sobota) do Mysłakowic przyjedzie jedenaście zespołów ludowych, aby wziąć udział w trzeciej edycji Powiatowego Przeglądu Zespołów Ludowych i Śpiewaczych. Organizatorem imprezy jest mysłakowicki Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Sympatyków Gminy Mysłakowice Promocji Regionu i Agroturystyki.

Ideą przeglądu, do którego zakwalifikowano jedenaście zespołów z różnych części powiatu jeleniogórskiego, jest prezentacja tradycji ludowego muzykowania, stylu śpiewania i tańca, upowszechnianie dorobku artystycznego zespołów, ochrona tradycji regionu w społeczeństwie, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej, zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych oraz wytypowanie najlepszych zespołów.

Na mysłakowickiej scenie GOK-u wystąpią zespoły folklorystyczne, ludowe i śpiewacze: „Echo”, „Gościniec”, „Jeleniogórzanie”, „Karkonosze”, „Marzenie”, „Rudawianie”, „Sokolik”, „Szarotka”, „Wojcieszowianki”, „Zgoda” i „Zorza”.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do posłuchania pięknych pieśni ludowych oraz tańca przy autentycznej muzyce ludowej. Początek imprezy o godzinie 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group