Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10017
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: W MOKSiAL–u w Szklarskiej Porębie spotkanie z Dorotą Koman

Wtorek, 14 lutego 2012, 8:34
Aktualizacja: 8:37
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: W MOKSiAL–u w Szklarskiej Porębie spotkanie z Dorotą Koman
Fot. .....
Jutro (środa) o godz. 17. w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie gościć będzie Dorota Koman, poetka, krytyk literacki, autorka i śpiewaczka piosenek poetyckich oraz popularyzatorka literatury dla dzieci, która opowie o najlepszych współczesnych książkach dla najmłodszych.

Dorota Koman studiowała polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W 1994 roku opracowała antologię KliN-u „Nie powiem Ci tego”. W 1997 roku otrzymała nagrodę literacką Miasta Łodzi. Do 1998 roku w Łodzi pełniła funkcję kierownika Łódzkiego Klubu Nauczyciela, następnie dyrektora Śródmiejskiego Forum Kultury. Debiutowała w prasie literackiej oraz almanachach. Jest laureatką wielu konkursów literackich i festiwalu „Śpiewamy poezję” w Olsztynie, „Spotkań z poezją w świecie” oraz nagrody Radia Zet.

Jej twórczość określana jest często jako „poezja sms-owa” - ze względu na krótkie, najczęściej kilkuzdaniowe formy. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Opublikowała następujące tomiki poetyckie: „Freud by się uśmiał” (1992), „Chcę być żabą...” (1993), „Słownik obcych języków” (1994), „We mnie marzec nie mija” (1995), „Dorota Koman” (1996), „Pokaż język” (1997), „Gdzie jest czas teraźniejszy?” (2001), „Ars poetica” i „Poezja walcząca”.

Współpracuje z licznymi rozgłośniami radiowymi (Radio Vox, Radio Euro, PR program I i II) i telewizją. Co tydzień recenzuje literaturę dziecięcą w Programie Pierwszym PR – w audycji „Cztery pory roku”. Cyklicznie poleca książki w PR II w programie Michała Montowskiego

Śpiewaczka piosenek poetyckich, sama pisze teksty i komponuje muzykę. Wydała kasety: „Kolędy i pastorałki współczesnych poetów śpiewa Dorota Koman”, „Nie zawsze święta kolęda i pastorałka” oraz płytę „Naprawdę jestem tęczą”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
18
Nigdy
33%
Rzadko
22%
Czasami
22%
Często
22%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group