Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8515
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Mechaniku pożegnali maturzystów

Sobota, 30 kwietnia 2016, 10:31
Aktualizacja: Niedziela, 1 maja 2016, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W Mechaniku pożegnali maturzystów
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (29.04) uroczyste pożegnanie uczniów ostatnich klas, przed którymi pozostał egzamin dojrzałości. Maturzyści otrzymali świadectwa i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia.

Dyrektorka ZST „Mechanik” Wanda Kozyra podkreślała, że są powody do dumy, ale i żal, gdy uczniowie opuszczają po kilku latach mury szkoły. - Tym bardziej, że to fajna młodzież. Jak widać, wszystko potrafią przygotować, są samodzielni, przedsiębiorczy, pięknie się wysławiają. Przygotowali program artystyczny. Mamy takiego pecha, że w ostatnim dniu roku szkolnego maturzysta pokazuje jak pięknie śpiewa. Już nie pierwszy raz tak nam się zdarza: szkoła typowo męska, dziewczyny śpiewają, a na końcu taki debiut – mówiła o występie jednego z maturzystów Wanda Kozyra.

W tym roku progi szkoły opuści blisko 100 osób. Wśród nich laureaci konkursów i olimpiad krajowych, jak i zagranicznych. - Pierwsze miejsce w Polsce mają nasi mechatronicy, są liderami bhp, są supermechatronikami, nasz uczeń jest laureatem olimpiady niskich emisji i wiele innych – wymieniała dyrektorka szkoły. - Tego jest dużo, wielu uczniów ma też świadectwa z czerwonym paskiem. Liczymy na to, że pójdą na wyższe uczelnie. Już wiem, że trzech naszych uczniów będzie studiować za granicą - dodała Wanda Kozyra.

Grono pedagogiczne z dyrektorką na czele trzyma kciuki za wyniki matur swoich podopiecznych, którzy zdali już egzaminy zawodowe i otrzymali tytuł technika.

Uroczystość tradycyjnie uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego E=mc2 oraz zabawne przedstawienie teatralne. Ponadto maturzyści wręczyli swoim nauczycielom i wychowawcom kwiaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group