Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9201
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „Mechaniku” do matury bez przymusu

Wtorek, 26 stycznia 2010, 8:09
Aktualizacja: 15:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W „Mechaniku” do matury bez przymusu
Fot. .....
„Osoby, które mają słabe wyniki w nauce a zdeklarują się, że przystąpią do matury, nie zdają i nie zostaną do niej dopuszczone” – takie słowa zdaniem jednego z uczniów „Mechanika” miały paść z ust jednej z nauczycielek z tej szkoły. To jakiś żart i kompletny absurd – odpowiada dyrekcja szkoły, która zapewnia, że nikt nikomu nie zakazuje pisania matury, ani też do niej nie przymusza.

O rzekomym zastraszaniu uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” i przymuszaniu ich czy zakazywaniu jej pisania, w minionym tygodniu poinformował nas jeden z uczniów. Zastrzegł sobie anonimowość i poprosił o jak najszybszą interwencję w tej sprawie.

– Czy mogliby Państwo dowiedzieć się od dyrekcji w szkole „Mechanik”, dlaczego młodzież jest zastraszana, że jeśli zadeklaruje podejście do matury to „zostanie” następny rok z jakiegoś przedmiotu. Nie chcę ujawniać swoich danych ponieważ zależy mi na skończeniu szkoły. Proszę o szybką interwencję bo na złożenie deklaracji mamy tylko czas do końca stycznia.

Tymczasem Wanda Kozyra, dyrektor szkoły zapewnia, że takie praktyki nigdy w szkole nie były i nie są stosowane. Zarzut traktuje jak wymysł i pomówienie ucznia, słaby żart i absurd.

- Na 74 tegorocznych maturzystów 18 nie przystąpiło do próbnej matury, nie z zakazu, ale z własnej nieprzymuszonej woli. Mamy klasę, która jest po zawodówce, i której uczniowie zawsze mieli problemy z nauką. Oni sami, wszyscy zdecydowali, że do matury nie przystępują – mówi dyrektor szkoły. – Nigdy nie zmuszamy uczniów do pisania matury. Nikomu też tego nie zakazujemy. To jest ich prawo. Mają wybór. Nawet jeśli po okresie deklaracji, ktoś zmieni zdanie i będzie chciał zdawać maturę, może do niej przystąpić. Nie robimy z tym nikomu żadnych problemów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group