Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3699
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W maratonie matematycznym postawili na logikę

Piątek, 6 marca 2009, 15:38
Aktualizacja: 15:39
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: W maratonie matematycznym postawili na logikę
Fot. Ania
Uczniowie z jeleniogórskich liceów profilowanych i techników zmierzyli się dzisiaj w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w nietypowym konkursie dotyczącym nabytej wiedzy.

Jak się okazało, uczestnicy Maratonu Matematycznego, bo o nim piszemy, nie rozwiązywali tylko zadań z algebry czy geometrii. W teście zawarto także pytania z innych przedmiotów. Odpowiadając na każde trzeba było wykazać się umiejętnością logicznego myślenia.

Maraton matematyczny w tym roku odbył się po raz trzeci. W tegorocznej edycji zmierzyli się uczniowie z całego powiatu jeleniogórskiego. Honorowym patronatem konkurs objął prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

– Uczniowie rozwiązują zadania nie tylko z matematyki, ale i innych przedmiotów. Dlatego też w maratonie biorą udział także uczniowie, którzy nie mają dobrych ocen z matematyki, ale świetnie sobie radzą z logicznym myśleniem – mówi Katarzyna Zipser, nauczycielka matematyki, fizyki i jednocześnie organizatorka Maratonu Matematycznego. Na laureatów czekają nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group