Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach poczekają na trybunę

Czwartek, 12 września 2013, 22:24
Aktualizacja: 22:24
Autor: Przemo
Ministerstwo Sportu nie przyznało Kowarom dofinansowania na rozbudowę bazy sportowej stadionu przy ul. Karkonoskiej, ale wierni kibice z poparciem lokalnych polityków nie poddają się i szukają innych źródeł finansowania.

W zeszłym tygodniu odbyło się specjalne posiedzenie Komisji Budżetu w Urzędzie Miasta Kowary, powodem była odmowna decyzja Ministerstwa na wniosek o dofinansowanie budowy trybun, bieżni i innych części niezbędnych do rozwoju infrastruktury sportowej na stadionie Olimpii.

W posiedzeniu komisji udział wziął m.in. przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Jerzy Pokój, który poparł ideę i przedstawił zgromadzonym możliwości pozyskania środków na ten cel.

- Generalnie pan Pokój przez 20 minut swojej obecności powiedział więcej konkretów niż pan Burmistrz przez dwa lata batalii o trybunę - powiedział radny Artur Wrona i zaznaczył, że wszyscy obecni na spotkaniu mieli podobne odczucia.

Nieco zmodyfikowany projekt zakłada budowę trybuny na 504 miejsca siedzące i bieżnię wokół murawy. Szacowany koszt modernizacji ma wynieść 700 tysięcy złotych, z czego wkład własny Miasta Kowary ma wynieść 350 tysięcy. W późniejszym terminie planowane jest również postawienie jupiterów, podobnie sprawa się ma z szatniami dla zawodników i sędziów, ale to w kolejnym etapie.

Rozpoczęcie prac na obiekcie przy ul. Karkonoskiej w Kowarach planowane jest na początek kwietnia 2014 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group