Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6536
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach poczekają na trybunę

Czwartek, 12 września 2013, 22:24
Aktualizacja: 22:24
Autor: Przemo
Ministerstwo Sportu nie przyznało Kowarom dofinansowania na rozbudowę bazy sportowej stadionu przy ul. Karkonoskiej, ale wierni kibice z poparciem lokalnych polityków nie poddają się i szukają innych źródeł finansowania.

W zeszłym tygodniu odbyło się specjalne posiedzenie Komisji Budżetu w Urzędzie Miasta Kowary, powodem była odmowna decyzja Ministerstwa na wniosek o dofinansowanie budowy trybun, bieżni i innych części niezbędnych do rozwoju infrastruktury sportowej na stadionie Olimpii.

W posiedzeniu komisji udział wziął m.in. przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Jerzy Pokój, który poparł ideę i przedstawił zgromadzonym możliwości pozyskania środków na ten cel.

- Generalnie pan Pokój przez 20 minut swojej obecności powiedział więcej konkretów niż pan Burmistrz przez dwa lata batalii o trybunę - powiedział radny Artur Wrona i zaznaczył, że wszyscy obecni na spotkaniu mieli podobne odczucia.

Nieco zmodyfikowany projekt zakłada budowę trybuny na 504 miejsca siedzące i bieżnię wokół murawy. Szacowany koszt modernizacji ma wynieść 700 tysięcy złotych, z czego wkład własny Miasta Kowary ma wynieść 350 tysięcy. W późniejszym terminie planowane jest również postawienie jupiterów, podobnie sprawa się ma z szatniami dla zawodników i sędziów, ale to w kolejnym etapie.

Rozpoczęcie prac na obiekcie przy ul. Karkonoskiej w Kowarach planowane jest na początek kwietnia 2014 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group