Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8543
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W końcu się dogadali

Niedziela, 21 lipca 2019, 7:11
Aktualizacja: Wtorek, 23 lipca 2019, 10:23
Autor: WAC
Karpacz: W końcu się dogadali
Fot. WAC
Wielomiesięczne negocjacje pomiędzy Karkonoskim Systemem Wodociągów i Kanalizacji, a Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Karpaczu zakończyły się consensusem i obie strony podpisały porozumienie regulujące zasady, na jakich ścieki z miasta pod Śnieżką będą trafiać do oczyszczalni w Mysłakowicach.

Przypomnijmy. Umowa w zakresie odbioru i oczyszczania ścieków z Karpacza została wypowiedziana przez operatora wodno – kanalizacyjnego w sierpniu ubiegłego roku, a przestała obowiązywać 28 lutego 2019 roku. Od tej chwili Karpacz korzystał z oczyszczalni w Mysłakowicach w trybie bezumownym.

Rozmowy dotyczące warunków nowej umowy były bardzo trudne i obie strony wielokrotnie zarzucały sobie brak dobrej woli i chęci porozumienia. W ostatnich dniach KSWiK postawił miastu pod Śnieżką nawet ultimatum grożąc, że w przypadku niepodpisania nowej umowy, 22 lipca zablokuje dwie z czterech rur, którymi odprowadzane są ścieki z Karpacza. Obie strony doszły jednak ostatecznie do porozumienia, które obowiązywać będzie do czasu gdy uprawomocni się decyzja o dopuszczeniu do użytkowania oczyszczalni w Mysłakowicach po zakończeniu jej modernizacji.

Warunki porozumienia są dla nas satysfakcjonujące - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Uzgodniliśmy, że Karpacz będzie odprowadzał swoje ścieki po cenach zawartych w wypowiedzianej przez KSWiK umowie z 2014 roku. W trakcie obowiązywania zapisów porozumienia będziemy mieli czas, aby zastanowić się na warunkami dalszej współpracy z KSWiK i spokojnie uzgodnić warunki nowej umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

11
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
3
14%
Smuci
0
0%
Złości
7
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group