Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 3789
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W końcu ogłoszono przetarg na przejście dla pieszych

Poniedziałek, 22 września 2014, 8:39
Aktualizacja: Wtorek, 23 września 2014, 7:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: W końcu ogłoszono przetarg na przejście dla pieszych
Fot. Angela
– Zgodnie z decyzją wojewódzkiego konserwatora przyrody nie mogliśmy przystąpić do prac do 15 października br. ze względu na okres lęgowy ptaków, ale wystąpiliśmy o zmianę tej decyzji dołączając opinię biegłego, że nie ma tam żadnych ptaków – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Konserwator przychylił się do naszego wniosku i już ogłaszamy przetarg na to zadania – dodał. Przejście ma być gotowe w listopadzie br.

Chodzi o przejście dla pieszych na Al. Wojska Polskiego nieopodal Netto, do wybudowania którego trzeba wyciąć kilkanaście metrów żywopłotu i małą lipę. W ich miejscu pojawi się większa zatoka parkingowa umożliwiająca obsługę pasażerską również autobusom turystycznym.

Nowe przejście dla pieszych powstanie na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze oraz mieszkańców. Piesi od lat łamią w tym miejscu przepisy i przebiegają przed ulicę. W ostatnich latach dochodziło tam do wielu wypadków, z czego jeden był śmiertelny.

Na budowę przejścia zarezerwowano 60 tys. zł. Co zostanie zrobione za te pieniądze? Przesunięte zostaną zatoki autobusowe MZK oraz obniżone będą krawężniki. W ramach zadania przejście zostanie oznakowane pionowo i poziomo. W zakresie prac jest również przebudowa dwóch latarni, które mają doświetlić przejście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group