Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6813
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu rozpoczęli sezon zimowy

Niedziela, 6 listopada 2016, 9:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 listopada 2016, 8:11
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: W Karpaczu rozpoczęli sezon zimowy
Fot. Użyczone
Karpacz pierwszym miastem w Polsce, gdzie sezon narciarski rozpoczyna się już 5 listopada – obwieszczają władze miasta pod Śnieżką. W sobotniej (5.11) premierze nowoczesnej technologii Snow Factory na stoku narciarskim Relaks uczestniczył m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

- Wydarzenie było okazją do prezentacji potencjału Karpacza oraz do rozmów na temat rozwoju infrastruktury sportowej i poprawy zagospodarowania zimowego – informuje UM Karpacza.

Dzięki unijnej dotacji, bracia Jędrzej i Tomasz Stanek kupili „fabrykę śniegu”, która ma spełniać swoje zadanie nawet w dodatnich temperaturach. Maszyna warta 2,5 milionów złotych może wytworzyć nawet 100 m sześć. sztucznego śniegu w ciągu doby.

Jak mówi producent Snowfactory, firma TechnoAlpin, urządzenie dzięki wydajnym wymiennikom ciepła nie wytwarzają klasycznego śniegu, tylko całkowicie pozbawione wilgoci, cieniutkie kawałeczki zmrożonej wody, które przypominają firn. Wkrótce biało zrobi się również na stoku Winterpol Biały Jar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group