Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7037
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: W Karpaczu rozdają pieniądze na projekty rozwijające miasto

Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Agrafka
Od wczoraj trwają już konsultacje projektu programu współpracy Karpacza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie kurortu pod Śnieżką.

Burmistrz Karpacza informuje o rozpoczęciu konsultacji rocznego projektu programu współpracy miasta Karpacza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2011.

Uczestnikami mogą być organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Na rozwój kultury i sztuki, w tym twórczości artystycznej oraz organizowania przedsięwzięć artystycznych wzbogacających ofertę Karpacza w zakresie: kultywowania lokalnej tradycji, organizowania okazjonalnych imprez plenerowych, organizowania koncertów, występów artystycznych, spektakli, festiwali, konkursów, wystaw, dyskusji, prelekcji, przeznaczono 25 tysięcy złotych.

W celu upowszechniania kultury fizycznej w Karpaczu poprzez: organizację pozalekcyjnych zajęć sportowych, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizowanie zawodów i imprez sportowych, organizowanie obozów rekreacyjno – sportowych władze Karpacza przeznaczyły 50 tysięcy złotych.

15 tysięcy złotych zostanie przyznane na działania z zakresu pomocy społecznej poprzez: prowadzenia świetlic, klubów środowiskowych dla dzieci, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz promocja i organizacja wolontariatu.

Na działania z zakresu ratownictwa i ochrony ludności poprzez: działalność ratowniczą w górach, zapobieganie wypadkom w górach, ochronę środowiska górskiego, edukację przeciwpożarową przeznaczone została kwota 6 tysięcy złotych.

Konsultacje będą trwać od 18 stycznia do 7 lutego. Wszelkie uwagi i wnioski można zgłaszać w formie pisemnej na adres Urzędu Miejskiego w Karpaczu, który znajduje się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz lub za pomocą poczty elektronicznej: elustyk@karpacz.eu do dnia 07.02.2011 r., decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group