Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 11911
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KANS druga edycja studiów dla nauczycieli

Wtorek, 30 maja 2023, 6:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: W KANS druga edycja studiów dla nauczycieli
Fot. WAC
O otwarciu drugiej edycji studiów podyplomowych dla nauczycieli na Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych poinformowały wczoraj (29 maja) podczas konferencji prasowej rektor uczelni dr Wioletta Boznańska oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek.

Studia podyplomowe „Metodyka wspomagania komunikacji językowej uczniów” są jednym z elementów rządowych działań na rzecz wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieci i młodzieży.

Pierwsza edycja tych studiów, która odbywała się w naszej uczelni cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli - mówi rektor KANS W. Boznańska. - Jak wynika z ankiet wypełnionych przez uczestników, zostały one bardzo wysoko ocenione. Dlatego przystąpiliśmy również do drugiej ich edycji. Nabór został już zakończony i z racji dużego zainteresowania nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych. Chcę podkreślić, że dla nauczycieli są one całkowicie bezpłatne. Wśród kadry kształcącej znajdują się specjaliści z kraju i z zagranicy.

Jak odkreślała wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek nie jest możliwe odpowiednie wsparcie uczniów bez odpowiednio wykształconych specjalistów.

Według szacunków, około 35 procent dzieci i młodzieży funkcjonujących w systemie oświaty zmaga się z różnego rodzaju problemami psychologicznymi - informuje M. Machałek. - Między 4, a 5 procent dzieci posiada zaświadczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, a 16 procent dzieci do 6 roku życia doświadcza zaburzeń rozwojowych. Na złą kondycję psychiczną dzieci i młodzieży miała też wpływ pandemia. Dlatego rząd w różny sposób stara się reagować na te niekorzystne zjawiska. Między innymi od 1 września 2022 roku do szkół trafiło blisko dwa razy więcej specjalistów. Na ten cel do tej pory przeznaczono dodatkowo 520 milionów złotych, a w 2023 roku kwota ta wyniesie 1 miliard 870 milionów złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
14%
Cieszy
11
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
19
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group