Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9263
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze „żółtych słupków” (na razie) nie przybędzie

Poniedziałek, 18 marca 2013, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 19 marca 2013, 7:57
Autor: Mea
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze „żółtych słupków” (na razie) nie przybędzie
Fot. Mea
Z 300 nowoczesnych, stacjonarnych urządzeń rejestrujących, tzw. fotoradarów kupionych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, żaden nie zostanie zainstalowany w powiecie jeleniogórskim. – Ponadto sześć masztów na fotoradary, które znajdują się w Jeleniej Górze, nie są aktualnie wykorzystywane ze względu na ich zły stan techniczny – poinformował Łukasz Majchrzak, specjalista Wydziału Analiz Centrum Automatycznego Nadzoru Nad ruchem Drogowym w Warszawie.

- Wszędzie piszą o strachu przed „żółtymi słupkami” przy drogach, w których mogą znajdować się fotoradary. W Jeleniej Górze jakoś nie zauważyłem takich słupków. Czyżby u nas ich nie było? – napisał do nas Czytelnik.

Łukasz Majchrzak poinformował, że w ramach zakupu 300 nowoczesnych, stacjonarnych urządzeń rejestrujących, z których 240 zostało już zainstalowanych w całej Polsce, nie przewidziano montażu żadnego z fotoradarów na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego.
Aktualnie na terenie całego kraju, poza nowo zakupionymi fotoradarami, Inspekcja Transportu Drogowego wykorzystuje także 75 urządzeń przejętych od policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego Inspekcja Transportu Drogowego posiada 6 masztów, czyli obudów na urządzenia rejestrujące. - Maszty te aktualnie nie są jednak wykorzystywane ze względu na ich stan techniczny. Jednocześnie informuję, że Inspekcja planuje również zakup kolejnych 100 stacjonarnych urządzeń rejestrujących. Prace w tym zakresie trwają, zatem nie ma na obecnym etapie możliwości wskazania konkretnych miejsc, gdzie te urządzenia zostaną zamontowane – stwierdził Łukasz Majchrzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
779
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group