Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3595
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Jeleniej Górze wybiła „Złota godzina”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 maja 2012, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: Angela
Pokaz działań ratowniczych podczas pozorowanego wypadku drogowego na placu Ratuszowym oraz wykłady teoretyczne w Jeleniogórskim Centrum Kultury – z takich elementów składała się II konferencja z zakresu ratownictwa zintegrowanego „Złota godzina”, która odbyła się w mieniony weekend w Jeleniej Górze.

Pierwszą część konferencji stanowiły wykłady dotyczące między innymi organizacji ratownictwa w Polsce, zagrożeń epidemiologicznych w ratownictwie, zagadnień prawnych i informacji dotyczących systemów komunikacji kryzysowej. Wykłady prowadzone były przez lekarzy oraz pracowników SP ZOZ oraz wykładowców Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

W drugiej części uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz działań ratowniczych podczas pozorowanego wypadku drogowego. Strażacy ratowali człowieka zakleszczonego w aucie.

W konferencji udział wzięło około 200 osób, w tym: przedstawiciele policji, komendanci i strażnicy miejscy z Jeleniej Góry, funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, ratownicy z pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i pracownicy SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze, a także pielęgniarki. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał certyfikat.

Patronem honorowym konferencji był Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-05-2012 19:18
Gdzie zdjęcia??
~1478/8 23-05-2012 7:33
A już myślałem że są nowe miejsca pracy a tu nic dalej żenada
~eloo 23-05-2012 8:42
No tak, jak zwykle ... o tym co "będzie" siędziało w Jelonce, dowiadujem się po fakcie... STANDARD.Albo brak atrakcji, albo słaba a właściwie żadna informacja o nadchodzącym wydażeniu... To miasto umiera coraz szybciej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group