Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7480
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze rusza Uniwersytet Dziecięcy Unikids!

Poniedziałek, 17 września 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:47
Autor: org
Wybitna kadra profesorów i doktorantów, interaktywna nauka od fizyki po filozofię, około 10dziesięciu wykładów i 60 godzin specjalistycznych warsztatów w ciągu 10. miesięcy roku akademickiego. Najmłodszy student może mieć 6 lat, najstarszy – 12. Nie ma egzaminów wstępnych, ani rozmów kwalifikacyjnych. Rejestracja dzieci odbywa się poprzez stronę internetową www.unikids.pl. Wystarczy wybrać zakładkę „Formularz zgłoszeniowy”.

O tym, jak ciekawa może być nauka na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Jeleniej Górze, najmłodsi naukowcy przekonają się już na pierwszym wykładzie, zaplanowanym na 14 października. Gościem honorowym, który wygłosi wykład inauguracyjny będzie generał Mirosław Hermaszewski pierwszy polski kosmonauta. Patronat honorowy nad Uniwersytetem Dziecięcym Unikids objął Prezydent Miasta oraz Rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Co czeka małych stydentów? Przed nimi zmagania edukacyjne z takich dziedzin naukowych, jak: robotyka, fizyka, chemia, archeologia czy astronomia. Nauczą się hodować kryształy, wyprodukują własny krem, zbudują i zaprogramują prawdziwego robota, a dodatkowo wyruszą w kosmos pod kopułą przenośnego planetarium.

Pierwszy na świecie Uniwersytet Dziecięcy powstał w czerwcu 2002 roku w Niemczech. Minęło 10 lat, a na przestrzeni czasu z tego typu edukacji korzysta dziś 250 tysięcy dzieci w wieku 6-12 lat na całym świecie. W Polsce największy Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS zgromadził w zeszłym roku ponad 2000 studentów!

Cel Uniwersytetów jest prosty: nauczać, ale nie tylko za pośrednictwem podręczników. Młody student poszerza swoją wiedzę poprzez praktykę, przeprowadzane doświadczenia, eksperymenty, ale także dzięki interaktywnej zabawie. Taka forma nauki sprawia, że dzieci kończą zajęcia z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim ze zdobytą wiedzą. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Jeleniej Górze najmłodszych naukowców w kraju uczyć będą prawdziwi profesorowie oraz doktoranci.

Dzieci chcą się uczyć, ale uczyć w sposób dla nich zrozumiały i najbardziej interesujący. Najmłodsi mają dobrą pamięć i często są wzrokowcami, dlatego tak istotne jest „pokazywanie” im nauki na żywo, na wyciągnięcie ręki. Tutaj nie będą się uczyć tylko za pomocą podręczników szkolnych. Każdy wykład będzie miał interaktywną formułę. Profesor nie przyjdzie na wykład i będzie mówił i mówił. Będzie rozmawiał, zachęcał dzieci do mówienia, dzielenia się ze swoimi spostrzeżeniami. Na warsztatach nie zabraknie eksperymentów, doświadczeń, obserwacji i badań.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group