Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4916
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze Orkiestra gra na potęgę! Jest super– chwalą mieszkańcy

Niedziela, 13 stycznia 2013, 15:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 10:23
Autor: mea
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze Orkiestra gra na potęgę! Jest super– chwalą mieszkańcy
Fot. mea
Sztab harcerzy uzbierał dzisiaj (12.01.) do godz. 16.00 ponad 5 tys. zł, rekord puszki to blisko 370 zł. Natomiast sztab Stowarzyszenia Młodzieży All–Ternatywa uzbierał już ponad 4 tys. zł i 10 litrów krwi w krio–busie. – Gramy dla dzieci i osób starszych z potrzeby serca, trzeba pomagać innym, a razem można zdziałać więcej – powiedziała Ananda Koper, harcerka z Karkonoskiego Hufca, która jest wolontariuszką na 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od rana prawie 400 wolontariuszy zbiera datki na rzecz WOŚP. – Akcja rozpoczęła się bardzo dobrze, pogoda nam dopisuje, nie pada, nie było żadnych nieprzyjemnych zdarzeń. Wolontariusze mogą jeździć za darmo autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacjyjnego w Jeleniej Górze za okazaniem identyfikatora – zaznaczył Jerzy Bigus, szef sztabu SM All-Ternatywa.

Na jeleniogórskim Rynku od godz. 12.00 trwała Foto-gra, związana z historią naszego miasta, był piknik służb mundurowych. Policja, Straż Miejska w Jeleniej Górze, straż graniczna, strażacy, pogotowie ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prezentowali swój sprzęt, był pokaz umiejetności psów ratowniczych i miasteczko ruchu drogowego.

- Podoba mi się prezentacja broni, a najbardziej karabin maszynowy. Fajnie, bo można ten sprzęt wziąć do ręki i zobaczyć, jak to jest trzymać taką broń – mówił Radosław Kaczmarkiewicz, harcerz z 93. drużyny harcerskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Firma Vesna prowadziła zabawy dla dzieci z animatorami, przebranymi za maskotki, było też malowanie twarzy czy też tworzenie figur z baloników. – Bardzo fajnie dziś przebiega Orkiestra, córka zadowolona, bo wygrałyśmy koszyk na loterii, był też duży miś Puchatek, Lew, balony, bańki mydlane i masa zabaw dla dzieci – powiedziała Agnieszka Masternak, z Siedlęcina.

- Cieszę się, że połowa z uzbieranych pieniędzy zostanie przekazana dla starszych osób, bo w Polsce jest ogromna potrzeba, by lepiej zająć się jesienią życia naszych dziadków. Potrzebne są oddziały geriatryczne, wyposażone w profesjonalny sprzęt i więcej personelu medycznego – dodała.

- Super jest, dużo zabawy, ciekawe nagrody, a z dużymi maskotkami można zrobić sobie zdjęcie – mówiła Liwia Masternak, córeczka pani Agnieszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (94)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group