Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9999
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: W harmonii z naturą

Poniedziałek, 13 września 2021, 7:01
Autor: WAC
Janowice Wielkie: W harmonii z naturą
Fot. użyczone
Dzieci ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich przez dwa miesiące uczestniczyły w projekcie „Naturalnie, w harmonii z naturą” realizowanym w programie Dolnośląskie Małe Granty, którym zarządza Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych dzięki środkom Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Projekt przygotowała i zrealizowała grupa „Aktywne Janowice”. Liderka grupy – Krystyna Pisarska podkreśla bardzo duże zainteresowanie warsztatami, w których uczestniczyło w sumie 55 dzieci.

Odbyło się siedem spotkań, na których młodzi janowiczanie zdobyli wiele umiejętności praktycznych, m.in. poznawali i zbierali zioła, robili herbatki ziołowe, poznali proces powstawania wypieków – od ziarna do chleba, zdrowych ciasteczek, nauczyli się przygotowywać zdrowe przekąski, wytłoczyli olej lniany, zrobili świece z węzy pszczelej, stworzyli swoje ogródki w doniczkach oraz nauczyli się robić zdrowotne poduszki z łuską orkiszu.

Była też akcja sprzątania szlaków Rudaw Janowickich, dzieci w grupach rozwiązywały quiz i zagadki ekologiczne. Wszystkie zajęcia poprowadziła mieszkanka Mniszkowa – Katarzyna Koncewicz, która ma ogromną wiedzę na temat produkowania naturalnej żywności i ekologii. Wsparcia w realizacji projektu udzielili również rodzice.

Zajęcia bardzo przypadły go gustu uczestnikom, dlatego są plany, aby w przyszłości kontynuować tę tematykę.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group