Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4009
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W błękitnej krainie zieleni

Czwartek, 26 marca 2009, 8:17
Aktualizacja: 13:54
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: W błękitnej krainie zieleni
Fot. TEJO
Obrazy młodej malarki Olgi Kawacińskiej, uczennicy cieplickiego Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, można od wczoraj oglądać na jej wystawie w Galerii „Muflon” Miejskiego Domu Kultury w Sobieszowie.

„Zielenie i błękity”, to tytuł ekspozycji, której dzieła nawiązują do barw charakterystycznych dla ciepłych pór roku. Takie właśnie obrazy podziwiano podczas wczorajszego. Inspiracją do zajęcia się taką tematyką była przeprowadzka autorki z miasta na wieś, gdzie miała możliwość bliższego obcowania z przyrodą, w której dominują właśnie te kolory i wyjazd na plener malarski „Pomiędzy Niebem a Ziemią” do posiadłości znanego malarza Darka Milińskiego, zorganizowany przez MDK „Muflon”.

Olga Kawacińska jest osobą bardzo skromną, jedną z lepszych uczennic Liceum Plastycznego, a jej rysunki – których niestety nie ma na wystawie – biorące udział we współzawodnictwie kilkudziesięciu szkól o profilu plastycznym, zajęły czwartą pozycję. Miejmy nadzieję, że na następnej wystawie tej młodej, uzdolnionej artystki, właśnie je zobaczymy.

Wystawa „Zielenie Błękity” jest pierwszą wystawą indywidualna Oli a drugą w ogóle. Wcześniej jej prace były prezentowane na wystawie zbiorowej uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, która była eksponowana w zeszłym roku w Galerii „N”. Obecni na wernisażu to głównie ludzie młodzi, koledzy i koleżanki ze szkoły artystycznej.

Oprawą muzyczną uroczystości był występ młodego duetu: Piotra Soboty - gitara i Agnieszki Sieczkowskiej - śpiew. Wystawę można podziwiać będzie do dnia 15 kwietnia 2009r. w godzinach otwarcia domu kultury. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group