Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9364
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Vouchery od starosty

Czwartek, 20 lutego 2020, 6:20
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 7:10
Autor: WAC
Powiat: Vouchery od starosty
Fot. WAC
W sali Transgranicznego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (19.02) uroczyste wręczenie przez starostę jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego voucherów dla organizacji pozarządowych. Samorząd powiatowy tym samym dokonał rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2020 roku z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz turystyki i krajoznawstwa.

Wczorajsza uroczystość jest kolejnym novum wprowadzonym przez obecny Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego. Jak mówił starostwa K. Wiśniewski - ma to być forma wyróżnienia społeczników, którzy organizując zawody sportowe, imprezy kulturalne i turystyczne angażują swoje siły i czas. Promują przy tym powiat jeleniogórski. Wręczenie voucherów było też okazją do chwili rozmowy i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Łączna kwota środków, które podzielono pomiędzy 16 organizacji to 141 tysięcy złotych. Najwyższe wsparcie otrzymały: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy na zadanie pn.: Kalendarz imprez sportowych szkół powiatu jeleniogórskiego – 66 tysięcy złotych, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na zadanie pn.: Kalendarz imprez i współzawodnictwo sportowe Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie jeleniogórskim na rok 2020 – 25 tys zł, Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego „Sudety Zachodnie” na zadania pn.: Konkursy Krajoznawcze Eliminacje Wojewódzkie „Poznajemy Ojcowiznę” i Eliminacje Międzypowiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego - 2 tys zł, XXIII Marsze na Orientację „Puchar Wagarowicza” - 2 tys zł, XV Ogólnopolski Rajd Geologiczny Młodzieży Szkolnej – 2020 – 2 tys zł, 50 Ogólnopolski Jubileuszowy Rajd na Raty – 2020 – 2 tys zł, 50 Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Krajoznawców „CZAK – 2020” - 2 tys zł i 60 Ogólnopolski Rajd Narciarski Karkonosze 2020 - 2 tys zł, Fundacja na Rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej na zadanie pn.: 47 Festiwal Sztuki Włókna Kowary’20 - 5 tys zł, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej na zadanie pn.: Festival dell’Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów – 7 tys zł, Stowarzyszenie Zespół Folklorystyczny „Karkonosze” na zadanie pn.: Festiwal Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie – 5 tys zł.

Jednym z podmiotów, które wczoraj odebrały voucher był Polski Związek Niewidomych Okręg Dolnośląski Koło w Jeleniej Górze.

Otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 2 tysiące złotych na realizację zadania „Niewidomy też turysta”, którego celem jest propagowanie walorów naszego regionu oraz integracji osób niewidomych w formie turystyki aktywnej – mówi prezes koła jeleniogórskiego PZN Tomasz Żylewicz. - Dzięki wsparciu starostwa zorganizujemy wycieczkę do Szklarskiej Poręby i okolic. W programie znajdzie się między innymi wjazd na Szrenicę oraz zwiedzanie domu C. i G. Hauptmannów. Pieniądze bardzo nam się przydają, gdyż jak każde stowarzyszenie brykamy się z brakiem środków na aktywizację naszego środowiska. Dlatego każde wsparcie jest dla nas na wagę złota - podkreśla prezes.

Twoja reakcja na artykuł?

18
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group