Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3337
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: VIP–y zainaugurowały rok szkolny. W ZSEiT

Czwartek, 1 września 2011, 16:26
Aktualizacja: Sobota, 3 września 2011, 1:20
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: VIP–y zainaugurowały rok szkolny. W ZSEiT
Fot. Petr
Dzisiaj, 1 września w placówkach oświaty w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego 2011/2012. I nie inaczej było w jeleniogórskim Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych, gdzie nowy rok szkolny przywitał sam Marszałek Sejmu RP – Grzegorz Schetyna w towarzystwie VIP–ów z regionu i miejskich włodarzy.

Tym razem, oficjalne zakończenie wakacji i inaugurację roku szkolnego „miasto” świętowało w ZSEiT w Jeleniej Górze. W uroczystości, którą pieczołowicie przygotowali dyrekcja placówki i jej uczniowie wziął udział Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna; pośród gości nie zabrakło też VIP-ów z regionu i miejskich włodarzy, m.in. Jerzego Pokoja, przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, Jerzego Łużniaka, wicemarszałka województwa, Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry, Zofii Czernow i Huberta Papaja, jego zastępców, a także wicestarosty Jeleniej Góry Andrzeja Więckowskiego, kanclerza Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej Grażyny Malczuk, Elżbiety Zakrzewskiej i Marzeny Machałek, posłów na Sejm RP. Całość poprowadził Paweł Domagała – naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej UM w Jeleniej Górze.

– Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzę wam wszystkim powodzenia. Uczniom – przede wszystkim dobrych wyników w nauce, z kolei nauczycielom poczucia pełnienia misji, świadomości tego, że kształtujecie umysły młodych będących przyszłością tego kraju – mówił Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. – Cieszę się, że wracacie do szkoły. Przez dwa miesiące wakacji bez was było tu jakoś tak smutno; miasto było puste, pozbawione tej waszej energii, obecnej w roku szkolnym, czasie nauki, ale i czasie zabawy – dodał prezydent miasta Marcin Zawiła.

Uroczystości w ZSEiT towarzyszyło również wręczenie tytułów nauczyciela mianowanego tym pedagogom, którzy w roku szkolnym 2010/2011 uzyskali „awans zawodowy” i podarowanie szkole przez marszałka Grzegorza Schetynę odpisu Konstytucji 3 maja. Po zakończeniu części oficjalnej na uczestników czekał poczęstunek, przygotowany przez Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group