Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6942
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: V Turniej Rycerski w Książu

Poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 11:43
Autor: MC
Kotlina Jeleniogórska: V Turniej Rycerski w Książu
Fot. MC
W sobotę i niedzielę na hipodromie przy Zamku Książ odbył się turniej rycerski. Do stadniny zjechało kilkanaście bractw rycerskich.

Rywalizowali oni w takich konkurencjach jak strzelanie z łuku oraz kuszy do tarczy czy walkach rycerzy. Publiczność miała okazję w uczestniczeniu w specjalnie dla niej grach i zabawach

plebejskich. Konkurencja polegała na przejechaniu na drewnianym koniu i trafieniem kopią w saracena, następnie przejście w kilka osób na nartach - konkurencja ta stwarzała największe trudności, a w ostatnim etapie obkręcić się wokół pieńka dziesięć razy i z zawrotami głowy nałożyć pierścień na kołek.
Odbyły się liczne pokazy dla publiczności: bitwy o księżną Daisy, spalenie wioski podczas bitwy, pokazy konne, w których to rycerze prezentowali swoje umiejętności jeździeckie z kopią w szrankach oraz zbieranie obręczy za pomocą miecza. Przez cały czas trwania imprezy niewiasty prezentowały uroki tańca dawnego. Na zakończenie pierwszego dnia turnieju odbyła się już wcześniej wspomniana bitwa, której towarzyszyło spalenie wioski a także pokazy walki z ogniami, fajerwerki po których przyszedł czas na wielką wieczerzę.
Mimo deszczowej pogody na Hipodrom przybyła spora liczba widzów. Mogli oni obejrzeć
wioskę rycerską z rzemieślnikami i kupcami rodem ze średniowiecza. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w dybach, wybić pamiątkową monetę z herbem Książa, zaś głodni i spragnieni mieli możliwość skosztować kuchni rycerskiej i nie tylko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group