Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6957
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uzdrowiska dolnośląskie: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość (Video)

Środa, 2 kwietnia 2014, 20:55
Aktualizacja: Czwartek, 3 kwietnia 2014, 9:29
Autor: Telewizja Karkonoszeplay
Jelenia Góra: Uzdrowiska dolnośląskie: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość (Video)
karkonoszeplay
Fot. karkonoszeplay
„Uzdrowiska dolnośląskie: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość" to tytuł seminarium zorganizowanego przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze i Uniwersytet Wrocławski. Pomysłodawcami seminarium byli profesorowie Marian Ursel i Aleksander Woźny, którzy stworzyli nowatorski projekt, łącząc badania interdyscyplinarne na temat uzdrowisk (poczynając od ich historii i kultury, przez zmieniający się przez wieki design, po badania klimatologiczne, architektoniczne czy balneologiczne) z nowoczesnym produktem marketingowym.

To wspólne przedsięwzięcie, do którego badacze zapraszają obecnych na seminarium menedżerów dolnośląskich uzdrowisk i przedstawicieli samorządów, zaowocuje między innymi digitalizacją unikatowych zasobów archiwalnych (np. dawnych pocztówek, folderów i przewodników, a także różnojęzycznych artykułów i relacji prasowych poczynając od XVIII wieku, listów najznamienitszych kuracjuszy, wykazów gości uzdrowiskowych czy niemieckich raportów policyjnych przedstawiających precyzyjnie wszelkie przejawy życia w kurortach) oraz serią 16 bedekerów (w języku polskim, niemieckim i czeskim), które oprowadzą turystów i kuracjuszy po uzdrowiskowych środowiskach Dolnego Śląska. Rzecz w tym, aby przybywającym na Dolny Śląsk gościom z Polski i Europy zapewnić niepowtarzalny klimat, który w jedną całość połączy naturę, kulturę materialną i duchową oraz historię regionu i wielowiekowe, zróżnicowane narodowo i kulturowo dziedzictwo jego mieszkańców.

Stosowną oprawę dla poniedziałkowego seminarium o uzdrowiskach stworzyli studenci dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, którzy wystąpili w strojach z dawnych epok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group