Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4070
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Uwolnili łanię od plastikowego balastu

Piątek, 2 grudnia 2022, 6:07
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Uwolnili łanię od plastikowego balastu
Fot. Miejski Biuletyn "Pod Szrenicą"
Do nietypowej interwencji straży miejskiej doszło kilka dni temu w Szklarskiej Porębie. Strażnicy wraz z lekarzem weterynarii uwolnili z uciążliwego obciążenia łanię jelenia. Zwierzę przez jakiś czas chodziło z balastem na szyi w postaci plastikowych obręczy od koszy na śmieci.

Obręcze najprawdopodobniej dostały się na szyję łani gdy zwierzę usiłowało szukać pokarmu w koszach na śmieci. Przez kilka dni łania z nietypowym balastem była widywana w pobliżu dworca kolejowego Szklarska Poręba Górna. Na ratunek zwierzęciu ruszyli strażnicy miejscy. Po podaniu przez weterynarza środka uspokajającego łania pozwoliła ludziom się do siebie zbliżyć i po przecięciu obręczy nożycami, już bez obciążenia oddaliła się do lasu.

Pan doktor doskonale dobrał dawkę leku, bo łania była oszołomiona i dała się złapać, ale nie była na tyle zestresowana, aby nie przeżyć zdarzenia – podsumowuje zdarzenie komendant Straży Miejskiej Patryk Pyczak. - Niestety mam poważne obawy a w zasadzie pewność, że takie sytuacje będą się powtarzać. Spoczywa na nas odpowiedzialność za to, co i gdzie wyrzucamy. Prosimy też mieszkańców, aby zabezpieczali swoje kontenery na śmieci w taki sposób, aby nie stawały się pułapką dla zwierząt. Pamiętajmy także, by nie wystawiać śmieci luzem obok kontenera.

Twoja reakcja na artykuł?

52
85%
Cieszy
5
8%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
762
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group