Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4392
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga, znowu grasują oszustki!

Piątek, 14 grudnia 2012, 10:01
Aktualizacja: 10:03
Autor: 112
Policja poszukuje dwóch kobiet, które 12 grudnia br. w Kowarach, wykorzystując wiek oraz stan zdrowia 95–letniego mężczyzny okradły go pod pretekstem... przeprowadzenia bezpłatnych badań. Z domu zniknęło kilkanaście tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło około godziny 11.00 przy ul. Leśnej. Dwie kobiety, w wieku około 30 lat weszły do mieszkania starszego pana pod pretekstem przeprowadzenia bezpłatnych badań finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. W trakcie kiedy jedna z kobiet rzekomo badała pokrzywdzonego, druga splądrowała mieszkanie.

- Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Kowarach pod numer 75/ 718 23 24 bądź na numer alarmowy 997 – apeluje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

- Przestępcy żerują przede wszystkim na ludziach starszych. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości, dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. A nadto: nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania, nie wydawać gotówki i żadnych rzeczy osobom nieznanym, nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod numerami: 997 lub 112 – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group