Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8029
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga – złodziejki proponują pomoc, żeby okraść

Wtorek, 23 stycznia 2018, 13:15
Autor: 112
Policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni 19 stycznia o kradzieży pieniędzy 82–letniej jeleniogórzance. Dwie kobiety zaproponowały jej pomoc we wniesieniu zakupów i weszły do mieszkania…

Do przestępstwa doszło około godziny 11.30. starsza pani wracając do domu z zakupami spotkała dwie kobiety, które pod pretekstem wniesienia jej zakupów, weszły do mieszkania. Wykorzystując jej wiek, niesprawność fizyczną oraz podeszły wiek okradły ją. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych.

Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z Policją bezpośrednio pod numer 75/75-20-649, 75/75-20-150 , bądź na numer alarmowy Policji w całym kraju 997.

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112 – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group