Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7655
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga! Oszuści wyłudzają od seniorów pieniądze

Piątek, 13 grudnia 2019, 14:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 13:03
Autor: 112
Jelenia Góra: Uwaga! Oszuści wyłudzają od seniorów pieniądze
Fot. Archiwum
12 grudnia policjanci znowu przyjęli zawiadomienie o oszustwie, tym razem popełnionym na szkodę 81–letniej jeleniogórzanki. Do starszej pani zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP…

Mężczyzna poinformował kobietę o konieczności wypłacenia wszystkich środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym z uwagi na to, że są one zagrożone. Poinformował ją także o tym, aby swoim bliskim nie ujawniła żadnych szczegółów tej rozmowy. Jeleniogórzanka zgodnie ze wskazaniami fałszywego policjanta wybrała kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojego konta, a następie przekazała gotówkę nieznanemu mężczyźnie.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
14
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group